Zpět na » Liga mistrů » Feyenoord Ondřeje Lingra padl s Atléticem Madrid. Royal Antverpy nedokázal udržet na uzdě Shakhtar

Feyenoord Ondřeje Lingra padl s Atléticem Madrid. Royal Antverpy nedokázal udržet na uzdě Shakhtar © iconsport.photo - Antoine Griezmann

0

04.10. - Ondřej Lingr se už během svého debutu v Lize mistrů za Feyenoord málem zapsal mezi střelce. Jeho gól pro ofsajd neplatil, ale proti Atléticu Madrid měl další šanci, bohužel opět z lavičky. Moc ve hře jsme ho vidět nemohli, ale alespoň slovenskou stopu tento krásný zápas měl. Mezi střelci byl Dávid Hancko. Feyenoordu to ale nestačilo a padl 2:3.

Atlético Madrid - Feyenoord 3:2

Branky: 12. a 47. Morata, 45+4. Griezmann, 7. Hermoso (VG), 34. Hancko

Atlético Madrid: Oblak - Molina (79. Riquelme), Azpilicueta, Witsel, Hermoso, Lino (62. Galán) - de Paul (46. Llorente), Koke, Saúl - Morata (90+4. Kostis), Griezmann (79. Correa)

Feyenoord: Wellenreuther - Geertruida, Trauner (74. Nieuwkoop), Hancko, Hartmann - Wieffer (74. Lingr), Zerrouki (79. Jahanbakhsh), Timber - Stengs, Ueda (60. Minteh), Paixao

Feyenoord začal zápas ve velkém tempu a Atlético ho nechávalo útočit, což nizozemský klub potrestal. Za obranu dostal balón Ueda a ačkoliv ho Oblak vychytal, balón se od Hermosa odrazil do branky. Feyenoord vedl už po 7 minutách. Brzy ale bylo srovnáno. Mats Wieffer se snažil odvrátit centr na Saúlu, ale nabil kapitánovi španělského nároďáku Moratovi. Ten se nemýlil. Jasný gól pak odvrátil stoper Feyenoordu Trauner. Z bezprostřední blízkosti vykopával Molinův balón před Moratou.

Přišel ale přímý kop Feyenoordu, který našel Hancka. Slovenského stopera sice napoprvé výborně vychytal Oblak, ale na dorážku neměl nárok. Atlético ale dokázalo na samém konci poločasu srovnat. Ohromný zmatek ve vápně Feyenoordu dokázal využít Antoine Griezmann, jehož nůžky přehodily Wellenreuthera v brance Feyenoordu. Byli jsme svědky skutečně parádního zápasu.

Atléticu parádně vyšel vstup do druhého poločasu. Nahuel Molina z pravé strany nacentroval a před brankou zaúřadoval podruhé v zápase Alváro Morata. Po gólu opět začal tlačit Feyenoord. Stengse v dobré šanci zastavil Oblak, Paixaova dělovka šla nad. Po souhře s Brazilcem Paixaem mohl být hrdinou Minteh, ale famózně zasáhl Oblak ještě před tím, než jsme ve hře viděli Ondřeje Lingra. Ani ze závěrečného tlaku se Feyenoordu nepodařilo srovnat a po výhře nad Celticem si připisuje také prohru.

Alváro Morata

Royal Antverpy - Shakhtar Donetsk 2:3

Branky: 3. Muja, 33. Balikwisha, 48. a 76. Sikan, 71. Rakitskyi

Antverpy si doma s ukrajinským soupeřem chtěli spravit chuť po výprasku od Barcelony a nevypadalo to vůbec zle. Už po 3 minutách se prosadil albánský útočník Muja. Na něj navázal po výborném pasu supertalenta Vermeerena Balikwisha. Všechno vypadalo skvěle. Jenomže po změně stran Shakhtar zabral a zásluhou Sikana dokázal snížit. Tlak pokračoval a vyrobil praskliny v defenzivě Antverp, kterých využil velezkušený Yaroslav Rakitskyi, který gólmana Buteze překonal z přímého kopu. Skvělou otočku pak druhým gólem v zápase dokončil Sikan. Srovnat mohl v závěru Alderweireld, ale neproměnil penaltu.