Zpět na » Liga mistrů » Brankář Lazia Ivan Provedel je druhým brankářem historie Ligy mistrů, který vstřelil gól ze hry

Brankář Lazia Ivan Provedel je druhým brankářem historie Ligy mistrů, který vstřelil gól ze hry

Brankář Lazia Ivan Provedel je druhým brankářem historie Ligy mistrů, který vstřelil gól ze hry © iconsport.photo - Ivan Provedel

0

Líbilo se

20.09. - Poslední rok kariéry Ivora Provedela je hodně turbulentní. Přestoupil do Lazia, kde se překvapivě stal jedničkou a jednou z největších opor tohoto tradičního italského mužstva. Včera debutoval v Lize mistrů a na tuto premiéru nikdy nezapomene. V zápase s Atléticem se jeho spoluhráčům nepodařilo vstřelit gól, a tak musel vše vzít do vlastních rukou a nechytatelnou hlavičkou zachránil pro Lazio remízu.

Ivan Provedel je odchovancem Udinese, ale velmi brzy přestoupil do Chieva Verona. Jeho cesta na vrchol byla dlouhá a opravdu složitá. Za Chievo nikdy neodcyhtal jediný zápas. Hostoval v Pise, Perugii a Modeně, než přestoupil do Empoli, kde dostával prostor i v Serii A. Odešel ale na další hostování, tentokráte do klubu Juve Stabia. Následovaly dva roky ve Spezie, po kterých přišel přestup do Lazia. Tam se stal jedničkou a byl jednou z největších opor při tažení do Ligy mistrů, které bylo úspěšné.

A premiéru si odbyl doma proti Atléticu Madrid. Obrovský svátek nejen pro něj, ale i pro celé Lazio, které v Lize mistrů nebylo pěkně dlouho. Zápas se mu ale příliš nevydařil. Obrana Atlética fungovala velmi dobře a v případě nouze jí zastoupil Jan Oblak. Lazio naopak inkasovalo zásluhou mladíka Barriose. V 5. minutě nastavení šel do vápna Atlética ze nepříznivého stavu právě i Provedel. Obrana Atlética nedokázala zachytit jeho náběh při centru za obranu a nikým nehlídaný nechytatelnou hlavičkou srovnal skóre.

Je to naprostá senzace, kterou už ale 29letý Ital jednou zažil, ačkoliv v mnohem menším měřítku. V době, kdy hostoval v týmu Juve Stabia se totiž stalo něco podobného. Běžela 95. minuta zápasu s Ascoli a Provedel hlavou zařídil stejně jako včera remízu. Není ale prvním brankářem, který se v Lize mistrů ze hry prosadil. Tím prvním byl v dresu Hapoelu Tel Aviv nigerijský gólman Vincent Enyeama. Před 13 lety skóroval do sítě Olympique Lyon. V té samé sezóně se ještě trefil dokonce i v jednom z kvalifikačních duelů a během kariéry dal celkem 14 branek.

Ivan Provedel

David Suchý / espn.com

Nejnovější články