Zpět na » Liga mistrů » Reakce Ladislava Krejčího a Briana Priskeho na vypadnutí Sparty z boje o Ligu mistrů

Reakce Ladislava Krejčího a Briana Priskeho na vypadnutí Sparty z boje o Ligu mistrů

Reakce Ladislava Krejčího a Briana Priskeho na vypadnutí Sparty z boje o Ligu mistrů © sparta.cz - Ladislav Krejčí je na svůj tým pyšný

1

Líbilo se

16.08. - Ačkoliv bitva s Kodaní k výhře a postupu nevedla a Spartu nyní v rámci kvalifikace o Evropskou ligu čekají těžší soupeři než by jí čekali v Lize mistrů, fanoušci si z Letné odvážejí nezapomenutelný zážitek. Fantastický výkon svěřenců Briana Priskeho jim musel vykouzlit úsměv na tváři. Možná o to více Sparťany mrzí, že to na Kodaň nestačilo. Co o prohře řekli hlavní aktéři?

Sparta se v rámci předkola Ligy mistrů doma utkala s Kodaní. Domů si z Dánska přivezla pozitivně vypadající remízu 0:0. Už po pár sekundách zápasu na letné sice vstřelil gól Jordan Larsson, ale Sparta měla spoustu šancí, které v brance neskončili jen díky skvělému Grabarovi v brance Kodaně. Utkání do prodloužení dostal Birmančevič. V něm se blýskl krásným přímým kopem Qazim Laci a svůj premiérový gól za Spartu dal Olatunji. Na obě trefy však zareagoval Victor Claesson a v penaltách Sparta padla. Jedním ze smolařů byl Ladislav Krejčí.

„Ukázali jsme sílu, týmovost. Dokázali jsme srovnat, otočit ten zápas v prodloužení. Akorát jsme nedokázali bránit standardní situace. Jsem ale na tým pyšný. Jak to zvládl v těžkých momentech. I když jde o vyřazovací fázi, hráli jsme o Ligu mistrů, nevyšlo nám to, nikdo se z toho...no vy víte co, a za to jsem na tým hrdý. Potom už to byl vabank a já jsem týmu moc nepomohl, ale to k tomu sportu patří. Jsou tu dobré chvíle a jsou tu špatné chvíle," řekl bezprostředně po zápase Ladislav Krejčí.

Myslím, že jsem pyšný a źklamaný zároveň. Jsem samozřejmě zklamaný jako všichni kolem, ale zároveň i opravdu pyšný na to, jak jsme hráli s opravdu dobrým týmem a dotáhli utkání až do penalt. Troufám si říct, že jsme byli lepším týmem a to ve spoustě aspektech. Ať už z fyzického, tak taktického hlediska. Připravovali jsme se na penalty, nejen včera, ale nacvičujeme je na trénincích i průběžně. Je to však úplně o něčem jiném, když bojujete o Ligu mistrů a celá tíha okamžiku na vás před pokutovým kopem visí. Všechen respekt klukům, kteří na penalty šli. Bohužel dnes odcházíme jako poražený tým," řekl kouč Sparty Brian Priske.

David Suchý / sparta.cz

Nejnovější články