Zpět na » Liga mistrů » AC Milán: Necelý rok od ligového titulu je polovina týmu na odchodu

AC Milán: Necelý rok od ligového titulu je polovina týmu na odchodu

AC Milán: Necelý rok od ligového titulu je polovina týmu na odchodu © iconsport.photo - Paolo Maldini, sportovní ředitel AC Milán

0

Líbilo se

17.05. - Vyřazení v semifinále Ligy mistrů je pro AC Milán poslední hřebíček do rakve nepovedené sezóny. Rossoneri nyní musí posbírat zbytky sil, hodit za hlavu neúspěch v pohárové Evropě, a snažit se v Serii A probojovat na pozice zajišťující Ligu mistrů. Sportovní ředitel Maldini už ale mluví o letní čistce v týmu, což je pro úřadujícího mistra ligy velký políček.

Hořké vyřazení AC Milán těsně před branami finále Ligy mistrů je pro rossoneri velkým problémem. Nůž v ráně se otočil hned dvakrát, jednak AC přišlo o možnost zahrát si ve finále o přímý postup do příštího ročníku Ligy mistrů, a za druhé se o jejich ústup ze slávy postaral právě rival z Interu Milán.

Rozdíl mezi oběma týmy byl na organizační úrovni příliš velký. A právě posílení kádru se stává necelý rok od triumfálního tažení italskou ligou prioritním krokem pro sportovní oddělení vedené Maldinim a Massarou.

V týmu je jedenáct hráčů, u nichž není jisté, zda budou po letní pauze v týmu ještě pokračovat. Někteří odejdou určitě, jako Mirante, Tatarusanu, Dest, Bakayoko a Ballo Toure. U dalších Rebiče, Origiho a Adliho budou rossoneri ochotni jednat o odchodu. Vranckx je na krok od návratu do Wolfsburgu, Ibrahimovič s vedením klubu mluví o ukončení aktivní kariéry v Monze a tím výčet hráčů nekončí.

Musíme teď zvládnout boj o čtvrté místo. Nečekali jsme, že se dostaneme do semifinále, je jasné, že po vypadnutí s Interem Milán to vypadá na neúspěch. V posledních čtyřech vzájemných střetnutích to s nimi nebylo jednoduchém, dnes to bylo lepší, ale nedokázali jsme reagovat na jejich styl hry a pak už bylo pozdě,“ okomentoval odvetu semifinále Ligy mistrů Paolo Maldini.

Čtvrté místo v tabulce, které by pro AC Milán znamenalo minimalizování ztrát v letošní sezóně je ale tři kola před koncem vzdáleno o čtyři body. „Nejsme schopni být kompetitivní na všech úrovních. Cesta začala před čtyřmi lety a přinesla výsledky. Máme mladé hráče a je cítit rozdíl, mnoho našich hráčů má první zkušenosti na této úrovni. Abychom se udrželi v první čtyřce ligové soutěže, budeme muset dál investovat,“ popsal budoucí strategii AC Milán její sportovní ředitel.

Mnoho hráčů má problém s tím, že hrají každé tři dny. Vždycky tvrdím, že opravdoví šampioni se umí zregenerovat tak, aby mohli každé tři dny hrát. My s tím ale bojujeme. Je to otázka času a zkušeností. Pro spoustu hráčů to bylo první velké semifinále a do utkání jsme vstoupili se strachem. Příkladem hráče, který musí ještě hodně vyrůst je De Kerelaere. Mohli jsme v létě sáhnout po Dybalovi, ale nebylo by to v souladu s naším dlouhodobým projektem. A tím, že nabíráte mladíky, riskujete, že budou mít problémy s udržením výkonnosti, jak se to stává Tonalimu nebo Origimu, od kterého jsme upřímně očekávali více.“

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Nejnovější články