Zpět na » Liga mistrů » Ohlasy Christopha Galtiera a Kyliana Mbappého po vyřazení z Ligy mistrů

Ohlasy Christopha Galtiera a Kyliana Mbappého po vyřazení z Ligy mistrů

Ohlasy Christopha Galtiera a Kyliana Mbappého po vyřazení z Ligy mistrů © iconsport.com - Kylian Mbappé PSG k postupu nedovedl

0

Líbilo se

09.03. - Hráči PSG odvetu osmifinále Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov jednoznačně nezvládli tak, jak by se od nich očekávalo, a tak, jak sami před zápasem tvrdili. Nulová kreativita, dvě ztráty balónu vedoucí ke dvěma gólům soupeře a vyřazení opět v prvním kole play-off milionářské soutěže. Co na to trenér Galtier a Kylian Mbappé?

PSG od začátku docela tlačilo, ale bylo vidět, že týmem otřáslo zranění Marquinhose, kterého nahradil Mukiele, jenže se po pár minutách taktéž zranil. Záloha navíc byla bez nápadu, ani Lionel Messi nedokázal vymyslet pořádné šance pro Kyliana Mbappého a zápas rozhodly chyby v rozehrávce a ztráty balónu na soupeřově polovině. Je to už po několikáté, co se PSG jako jeden z favoritů se soutěží loučí už v prvním kole vyřazovací fáze. Musíme ale říct, že zaslouženě. Otázná je tak pozice Christopha Galtiera, který zkrátka zklamal.

Samozřejmě že je tu zklamání. V první řadě pro hráče, pro klub a samozřejmě i pro fanoušky. Přijeli nás podpořit a byli slyšet. Ale je to Liga mistrů a ta chyby neodpouští. Rozhodují detaily a Bayern byl prostě preciznější. Musíme se přes to dostat. Je to hodně náročná sezóna, je hodně zápasů. Za 3 dny máme klíčový zápas v lize. Lidi říkají, že je to už "jen" o lize, ale tu ligu musíte vyhrát. A my do toho vložíme všechnu naši energii. Až po konci sezóny jí můžeme hodnotit," řekl po zápase trenér PSG Christophe Galtier.

Jsme smutní, opravdu jsme. Ale tak to prostě je, je to fotbal. Musíme se přes to dostat a jít dál. Liga mistrů pro nás letos skončila. Ale neskončila celá sezóna, musíme se nadále snažit a pokračovat v práci. Samozřejmě, že se ptáme sami sebe, jako všichni fotbalisté, ale život jde prostě dál. Občas je to nešťastné a bohužel je prostě fotbal takový a neměli jsme štěstí, musíme ale jít za svými dalšími cíli," řekl po zápase hvězdný Kylian Mbappé.

David Suchý / en.psg.fr

Nejnovější články