Zpět na » Liga mistrů » Lipsko si po pohodové výhře zahraje osmifinále Ligy mistrů. Real rozstřílel Celtic

Lipsko si po pohodové výhře zahraje osmifinále Ligy mistrů. Real rozstřílel Celtic © espn.com - Ve velké formě je opět Nkunku

0

02.11. - REVIEW Aby Šachťar Doněck postoupil do vyřazovací fáze Ligy mistrů, musel zopakovat parádní výkon z prvního zápasu proti Lipsku a obrat ho o všechny body. Ukrajinský celek měl výhodu "domácího" prostředí, ale zápas rozhodně nedopadl podle představ. Lipsko si došlo pro pohodlnou výhru 4:0 a společně s Realem, který si pochutnal na Celticu postupuje ze skupiny dál.

Lipsko mezi prvním a druhým zápasem vyměnilo trenéra. Tedesca vyměnil Marco Röse a byl vidět hlavně rozdíl v přístupu. Logicky. První zápas Lipsko soupeře podcenilo a nyní mu šlo o postup. Už po 8 minutách se před gólmanem ocitl Werner, ale tradičně 1na1 selhal. Zastoupit ho tak musel Christopher Nkunku, který z dorážky nedal Trubinovi v bráně šanci. A právě neúspěšný Werner se zranil a po 19 minutách ho nahradil Forsberg, který ještě také ukrajinského brankáře pořádně protáhl.

Krátce po přestávce zvýšil André Silva, který ukázal, že ve vápně je k neudržení. Nešťastného Forsberga pak znovu vychytal Trubin, ale třetí gól přeci jen přišel. Na svědomí ho měl Dominik Szoboszlai. Nkunku ho parádně vyslal do samostatného nájezdu, obešel Trubina a uklízel do prázdné brány. Když si pak střelu Olma do vlastní brány srazil obránce Bondar, bylo definitivně hotovo a Šachťar si zahraje pouze Evropskou ligu.

Real Madrid porazil Celtic 5:1

Zastřílel si i Real Madrid, který doma přivítal Celtic. Ten mu v prvním zápase dělal poměrně problémy, a jinak tomu nebylo ani ve druhém střetnutí. Thibaut Courtois se musel blýsknout 7 zákroky. V jeho bráně skončila pouze střela střídajícího Joty. Na druhé straně Harta překonali Modrič, Rodrygo, Asensio, Vinícius a znovu skvělý Federico Valverde. Konečný výsledek 5:1 pro Bílý balet.