Zpět na » Liga mistrů » Jürgen Klopp: Mám pocit, jako by to bylo poprvé. Mohamed Salah se chce ve finále pomstít Realu

Liga mistrů - Jürgen Klopp: Mám pocit, jako by to bylo poprvé. Mohamed Salah se chce ve finále pomstít Realu

Jürgen Klopp: Mám pocit, jako by to bylo poprvé. Mohamed Salah se chce ve finále pomstít Realu © jovempan.com, fotbalportal.cz - Salah a Klopp

3

04.05. - VIDEO Liverpool zažil v odvetném semifinále na půdě španělského Villarrealu pořádný chaos. Přivezl si náskok 2:0, ale inkasoval už ve třetí minutě a pak i na konci první půle. Výhoda byla pryč. Pak však během 12 minut skóre otočil a po výhře 3:2 si zajistil své třetí finále za posledních 5 let. Jürgen Klopp uvedl, že se cítí, jako by to bylo jeho první finále. Mohamed Salah touží po finále s Realem Madrid.

Ačkoli třígólový polštář může vypadat pohodlně, šlo o zkoušku nervů a schopnosti Liverpoolu zotavit se, protože v úvodním poločase, který byl na jejich poměry příšerný, jejich náskok z prvního zápasu smazali svými debutovými góly v soutěži Boulaye Dia a Francis Coquelin.

Ale poločasový příchod lednové posily v podobě Luise Díaze, který oživil a změnil hru, podpořený špatným výkonem brankáře hostitelů Geronima Rulliho, vedl k rychlému obratu.

Oba góly Fabinha a Diaze prošly Rullimu mezi nohama, následně byl brankář překonán i Sadiem Maném, když vyběhl a nechal senegalského útočníka s nehlídanou brankou, aby zpečetil vítězství.

„Je to pocit, jako by to bylo poprvé po dvaceti letech,“ uvedl pro BT Sport Klopp, který v roce 2013 dovedl do finále soutěže Borussii Dortmund a v letech 2018 a 2019 Liverpool. „Je to vynikající, protože jsme si to samozřejmě trochu zkomplikovali, ale věděli jsme, že se takové věci mohou stát.“

Pro německého kouče to tedy bude již čtvrté finále Ligy mistrů, čímž vyrovná legendárního sira Alexe Fergusona. A také Marcella Lippiho, Miguela Muñoze i Carla Ancelottiho.

Liverpool míří do finále v Paříži, kde se utká buď s Realem Madrid, nebo s Manchesterem City, který ve středu odehraje druhý zápas v Madridu, přičemž City vede v celkovém součtu těsně 4:3.

Kloppovi svěřenci byli v prvním poločase šokováni agresivním obsazováním hráčů Villarrealu, které je vyřadilo z jejich nátlakové hry, a trenér přiznal, že jen těžko hledal zajímavosti z úvodních 45 minut, které by svým hráčům ukázal.

„Věděli jsme, co je špatně, protože to bylo zřejmé, ale neměli jsme situaci, kterou bychom jim mohli ukázat, kde jsme to udělali správně,“ vysvětlil Klopp.

„Řekl jsem svému týmu: najděte nějakou situaci, kde to děláme dobře a můžeme to ukázat. A když jsme přišli, řekli: ne, nic takového nemáme.“

Zdálo se, že uvedení kolumbijského křídelníka Díaze o přestávce oživilo útok Liverpoolu.

„Samozřejmě Luis, je to skvělý hráč, ale nejde o to, kdo nastoupil, šlo o to, jak jsme začali hrát,“ vysvětloval Klopp.

Čtyřiapadesátiletý trenér uvedl, že nemá žádné preference ohledně toho, s kým se jeho tým utká ve finále 28. května, a řekl, že ať už to bude kdokoli, bude to obrovské.

Salah: Chci hrát proti Realu Madrid

Mohamed Salah přiznal, že by se v Paříži raději utkal s Realem Madrid než s Manchesterem City, aby se Liverpoolu pomstil za prohru 3:1 se španělským týmem ve finále v Kyjevě v roce 2018.

Salah opustil hřiště v slzách, když musel v prvním poločase tohoto zápasu odstoupit se zraněním ramene, a řekl, že by si vychutnal příležitost znovu se utkat s Madridem.

„Chci si zahrát s Madridem, musím být upřímný,“ řekl Salah pro BT Sport. „City je opravdu těžký tým. V této sezoně jsme proti nim několikrát hráli.“

„Ale myslím, že pokud se mě osobně zeptáte, tak dávám přednost Madridu, protože jsme s ním ve finále prohráli, takže si proti němu chci zahrát a doufám, že vyhrajeme.“

Salah, který na začátku druhého poločasu zápasu s Villarrealem asistoval u klíčového gólu Fabinha, měl pocit, že návrat Liverpoolu do Španělska podtrhl jeho silnou mentalitu.

„V prvním poločase to bylo těžké, ale pak jsme šli do šatny. Trenér si s námi promluvil a my jsme si také promluvili mezi sebou.“

„To ukazuje charakter a osobnosti v kabině. Ukazuje to, že jsme špičkový tým. Proto dokážeme udeřit poté, co jsme v prvním poločase prohrávali 2:0. Myslím, že díky tomu je vítězství ještě zajímavější.“

Na otázku, zda ho motivuje možnost vyhrát Quadruple, dodal: „Určitě. Možná ne na začátku sezony, protože se vždycky soustředím na Premier League a Ligu mistrů, ale teď jsme blízko všemu, tak proč ne?“

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.