Zpět na » Liga mistrů » Chelsea v Madridu uhrála pro odvetné semifinále nadějnou remízu

Liga mistrů - Chelsea v Madridu uhrála pro odvetné semifinále nadějnou remízu

Chelsea v Madridu uhrála pro odvetné semifinále nadějnou remízu © skysports.com - Úvodní semifinálové utkání Ligy mistrů skončilo remízou

2

27.04. - REVIEW Úterní semifinálové klání Ligy mistrů obstaral Real Madrid s Chelsea. Souboj dvou dobře pracujících obran skončil nerozhodným výsledkem 1:1, na gól Pulisice dokázal odpovědět ještě v průběhu první půle Benzema. Do odvety půjde v mírně lepší pozici mužstvo z Londýna.

Real Madrid - Chelsea 1:1

Branky: 29. Benzema - 14. Pulisic

Real Madrid CF: Courtois - Militao, Varane, Nacho Fernández - Carvajal (77. Odriozola Arzallus), Modrić, Casemiro, Kroos, Marcelo (C) (77. Asensio) - Benzema (90+2. Rodrygo), Vinícius Júnior (66. E. Hazard).

Chelsea FC: Mendy - Christensen, Silva, Rüdiger - Azpilicueta (C) (66. R. James), Kanté, Jorginho, Chilwell - Pulisic (66. Ziyech), Werner (66. Havertz), Mount.

První semifinále letošní Ligy mistrů začala aktivněji Chelsea, která byla už v 10. minutě blízko důležitému gólu na půdě soupeře. Mountův centr našel Pulisice, jenž hlavou sklepl balón pro Wernera, ten ale na malém vápně trestuhodně napálil pouze gólmana.

Německý forvard dlouho smutnit nemusel. O čtyři minuty později se totiž The Blues gólu dočkali. Rüdiger vyslal parádní pas za obranu na Christiana Pulisice. Amerického křídelníka si vůbec nevšímali obránci, po úspěšné kličce Courtoisovi následně prostřelil dvojčlenný obranný blok na brankové čáře.

Christian Pulisic vstřelil důležitý gól na půdě soupeře (zdroj: skysports.com)

Bílý balet měl blízko vyrovnání v polovině úvodního dějství. Ke střele levačkou natáhl Karim Benzema, povedený pokus se otřel o brankovou konstrukci. Francouz vstřelil zásah ze své druhé příležitosti. Ve 29. minutě si hrudí sklepl nahrávku Militaa a pravačkou napálil míč nechytatelně pod břevno.

Ve druhém poločase čekali fanoušci na šanci jednoho či druhého celku marně. U obou týmů se projevily defenzivní kvality, Mendy ani Courtois s výpomocí spoluhráčů druhý gól za svá záda nepustili.

Remíza 1:1 hraje do karet Chelsea, v jejíž prospěch je vstřelený gól na půdě soupeře. Pro postup tak londýnskému mužstvu stačí na Stamford Bridge uhrát bezbrankový výsledek, v případě obdrženého gólu postoupí ten tým, který v odvetě zvítězí.