Zpět na » Liga mistrů » Messi má zřejmě psychické problémy, tvrdí Pirlo

Liga mistrů - Messi má zřejmě psychické problémy, tvrdí Pirlo

Messi má zřejmě psychické problémy, tvrdí Pirlo © skysports.com -

3

Líbilo se

08.12. - Úterní šlágr Ligy mistrů FC Barcelona - Juventus Turín rozhodne o vítězi G-skupiny a zároveň zřejmě poskytne první zápasovou konfrontaci Lionela Messiho s Cristianem Ronaldem po více než dvou letech. Velikáni světového fotbalu dlouhá léta sváděli nekompromisní souboje ve španělské La Lize, naposledy proti sobě nastoupili v květnu 2018. Poté Ronaldo přestoupil z Realu Madrid do Juventusu Turín.

„Vždy, když se tito dva chystají proti sobě nastoupit, ožívají dlouholeté spory fanoušků, kdo z nich je nejlepší hráč historie. Myslím si, že správná odpověď reálně neexistuje. Oba jsou totiž nejlepší. Messi je nejlepší fotbalista a Ronaldo zase nejlepší útočník," zamyslel se Guillem Balague z BBC.

Trenér Barcelony Ronald Koeman k tomuto tématu přidal svůj názor.

„Bylo by nespravedlivé postavit jednoho nad druhého. Oba nás 10-15 let přesvědčují o tom, že jsou neuvěřitelně dobří. Přinesli nám tolik skvělých zápasů s tolika krásnými góly. Věřím, že jeden z nich si vychutnáme i v úterý večer.“

„Koeman má pravdu. Už 15 let se starají o show a dělí si mezi sebou Zlaté míče. Říct, že jeden je lepší, než druhý, by bylo nespravedlivé,“
reagoval na slova barcelonského trenéra Andrea Pirlo.

Messi a Ronaldo
Velmi často probírané téma poslední doby je momentální herní krize Barcelony ve španělské nejvyšší soutěži.

Katalánci v 10 zápasech získali pouhých 14 bodů a v tabulce jim patří až deváté místo. O víkendu navíc překvapivě nestačili na nováčka z Cádizu.

Pod palbou kritiky je převážně trenér Ronald Koeman a kapitán Lionel Messi, jehož současná forma není ideální.

Koeman a Messi

„Barcelona je v procesu přestavby, tak jako my. Má mladé hráče a nového trenéra, ale nemůžeme říct, že je v krizi," reagoval na současné problémy Barcelony Pirlo.

„Nemyslím si, že Messi je jako hráč na ústupu, ale má zřejmě nějaký psychický problém. A ten sahá do období letošního léta, kdy už byl téměř na odchodu z Barcelony."

Možná to ani tak nesouvisí s jeho fotbalovou kariérou jako spíše soukromím. Každopádně Messi je stále fotbalový fenomén," uvedl trenér Juventusu Turín na adresu kapitána Blaugranas.

Pirlo a Messi
Oba favorizované týmy už dávno postoupily do jarní vyřazovací části LM. Juventus aktuálně zaostává za Barcelonou o 3 body. Rozdíl udělal první vzájemný zápas v Turíně, který skončil triumfem hostů 2:0.

Znamená to, že pokud chce italský šampion pomýšlet na vítězství v G-skupině, musí vyhrát na Camp Nou o 3 góly.

V případě rovnosti bodů budou hlavním srovnávacím kritériem vzájemné zápasy.

„Nemáme co ztratit. Můžeme hrát otevřený fotbal. Musíme se ale vyvarovat chyb z prvního vzájemného zápasu. Budeme určitě trpět, ale máme své šance a chceme je využít," doplnil Pirlo.

Juventus vs Barcelona

Gabriela Průšová / tribuna.com, 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články