Zpět na » Liga mistrů » Van Bommel potrestán pro čtvrtfinále

Liga mistrů - Van Bommel potrestán pro čtvrtfinále

0

Líbilo se

14.03. - Německý velkoklub se zřejmě bude muset ve čtvrtfinálovém dvojutkání Ligy mistrů s milánským AC obejít bez záložníka Marka van Bommela, který byl disciplinární komisí UEFA potrestán za oslavná gesta svého gólu, který vsítil v prvním osmifinálovém zápase s Realem Madrid.

Po odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů s Realem Madrid bylo jasné, že si Holanďan nezahraje první čtvrtfinálový duel s italským soupeřem, kvůli červené kartě, kterou mu udělil hlavní arbitr inkriminovaného utkání po odpískané penaltě pro Bílý balet. UEFA však znovu prošetřila gesto, kterým Van Bommel oslavil druhý gól v síti Realu na Santiago Bernabeú, a udělila mu distanc i na druhé utkání čtvrtfinále nejprestižnější evropské klubové soutěže.

Ăšdajně Mark van Bommel ve druhém osmfinálovém utkání porušil podmínku, kterou mu disciplinární komise UEFA udělila za již zmíněná nepřístojná gesta. Podmínečný trest spočíval v zaplacení pokuty ve výši 6 200 eur a závazku na podporu juniorského turnaje Fair-Play. Vedení bavorského klubu to však popírá a podle slov předsedy představenstva Bayernu, Karla-Heinze Rummeniggeho, se Bayern proti verdiktu odvolá.

„ Jsme překvapeni a zděšeni. Toto rozhodnutí nemůžeme a nebudeme akceptovat. Při údajném přestupku Marka van Bommela v odvetě proti Realu mělo jít od dvě žluté karty a ne o červenou. Zdali tedy šlo o porušení podmínky je nejisté,“ řekl Rummenigge. „ Je tu šance, že trest bude odvolán, protože toto podmínečné potrestání není zakotveno v regulích UEFY. Proto toto rozhodnutí není akceptovatelné,“ dodává člen vedení mnichovského velkoklubu.

Rummenigge ještě podotkl, že absence Van Bommela v obou čtvrtfinálových utkáních by byla obrovskou ztrátou. „ Právě v posledních týdnech sehrál v našem kádru důležitou roli, vypracoval se v klíčového hráče a převzal velkou porci zodpovědnosti. Pokud bychom ho neměli k dispozici ani pro jedno utkání s AC Milán, bylo by to pro Bayern velmi špatné.“

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články