Zpět na » Liga mistrů » Platini zveřejnil změny, které chce zavést

Liga mistrů - Platini zveřejnil změny, které chce zavést

0

Líbilo se

15.03. - Ĺ éf UEFA Michel Platini odhalil své plány pro nové období evropského fotbalu, obsahující také návrhy, týkající se kvalifikačních play-off utkání Champions League.

Platini chystá nové kvalifikační kolo, kde by měly být play-off zápasy, kde nejníže umístění kandidáti z Anglie, Ĺ panělska, Itálie, Francie, Německa a Portugalska hráli proti sobě navzájem. Současný systém funguje tak, že kluby z velkých lig se v rozhodujícím kvalifikačním kole vůbec nestřetnou, a proto mají jednodušší práci s malými kluby.

Platini řekl: "Není to o narušení Anglie, Itálie nebo Ĺ panělska, ale o nalezení dobré rovnováhy. Problém je v tom, že dva Anglické, Italské a Ĺ panělské týmy v kvalifikačním kole nehrají proti sobě, a tak hrají proti menším týmům. Možná by týmy z větších států, které mají tři nebo čtyři kvalifikační kluby měly hrát proti sobě."

"Chceme do soutěže přidat týmy z jiných zemí a to můžeme jen tehdy, pokud vyřadíme nějaké jiné. Nejsem si jist, že čtvrté kluby z Anglie, Itálie nebo Ĺ panělska jsou důležitější než šampióni z Polska, České republiky či Dánska."

Platiniho další návrhy:

- Zavedení UEFA strategické komise, kde UEFA, evropské ligy, kluby a hráčský svaz FIFPro budou mít rovnocenné hlasy v rozhodování o změnách evropského fotbalu.

- Znemožnění hráčům hostovat v klubech, které hrají stejnou soutěž jako ty, které je vlastní.

- Předcházet, aby evropské kluby podepsaly smlouvu s hráči, kteří jsou stále vlastněni agenty nebo společnostmi, jako se stalo West Hamu s Argentinskými hráči Carlosem Tevezem a Javierem Mascheranem.

- Zpřísnění trestů pro hráče, kteří ničí hru tím, že se zapojují do nechutných incidentů jako jsou například masové bitky.

- Zavedení pravidla, podle kterého by kluby mohly utratit pouze část ze svého obratu za platy hráčů a přestupy.

- Povolit rozhodčím přerušit utkání, pokud se objeví rasistické nadávky.


Návrhy, týkající se Champions League by měly být problémem diskuse nové strategické komise. Komise musí být ratifikována speciálním UEFA kongresem, který se sejde 27. března, ale pokud bude odsouhlasena, znamená to tři hlasy pro anglický fotbal a to pro předsedu FA a víceprezidenta UEFA - Geoffa Thompsona, předsedu Premier League - Sira Davea Richardse a generálního ředitele Chelsea - Petera Kenyona.

Ve spojení se změnou hostování hráčů Platini dodal: "Když je hráč někde na hostování, tak je pro mě logické, že by měl být vyřazen ze stejné soutěže, jakou hraje jeho klub."

/ teamtalk.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články