Zpět na » Liga mistrů » Míč na finále představen

Liga mistrů - Míč na finále představen

0

Líbilo se

11.03. - Adidas, společnost zabývající se mimo jiné fotbalovým vybavením, představila oficiální fotbalový míč pro finále UEFA Champions League 2006/07, které se uskuteční 23. května v Athénách. Bude to už potřetí, co se na Olympijském stadionu v hlavní řecké metropoli uskuteční finálový duel nejprestižnější evropské klubové soutěže.

Čtrnáctidílná konfigurace nového míče „Final Athens“ vychází z úspěšné technologie Adidas Teamgeist. Počet třídílných dotykových bodů je tu snížený o 60 % a celková délka švů jednotlivých dílů je menší o 15 %. Balón tak získal dokonale kulatý tvar, díky čemuž budou mít hráči nejlepších evropských klubů skvělou kontrolu nad hrou a možnost přesné střely. Kombinace revolučního tvaru dílů, nové konstrukce kostry a technologie tepelného lepení dodávají tomuto novému oficiálnímu míči finále Ligy mistrů doposud nevídané kvality.

Design míče „Final Athens“ vychází ze všeobecně známého hvězdného loga milionářské soutěže (UEFA Champions League) a bude vyhotoven v modro-bílé barevné kombinaci, tedy v řeckých národních barvách.

Německá sportovní firma Adidas pojmenovala nový balón určený pro finálové utkání „Finale Athens“, tedy „Athénské finále“, stalo se tak na počest řeckého hlavního města, které mimo jiné hostilo v roce 1896 první novodobé olympijské hry. Míč „Athénské finále“ je v prodeji po celém světě za 110 eur (přibližně 3095 Kč). Adidas je oficiálním sponzorem nejen Ligy mistrů, ale také všech turnajů UEFA či FIFA.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články