Zpět na » Liga mistrů » Los čtvrtfinále Ligy mistrů 2006/07

Liga mistrů - Los čtvrtfinále Ligy mistrů 2006/07

0

Líbilo se

10.03. - Páteční los čtvrtfinále Ligy mistrů, jenž se uskutečnil v Athénách a v jehož osudí chyběl obhájce titulu, katalánská Barcelona, a také další velkokluby jako Real Madrid, Arsenal nebo Inter Milán, určil čtvrtfinálové a případné semifinálové dvojice letošního ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěže.

Theodoros Zagorakis, řecký reprezentant a kapitán mistrů Evropy z roku 2004, svou rukou rozhodl o tom, že ve čtvrtfinále Ligy mistrů milánské AC, šestinásobný vítěz Ligy mistrů, změří své síly se čtyřnásobným držitelem nejprestižnější klubové trofeje, německým Bayernem München. První duel sehrají rossonerri, v jejichž sestavě by neměl chybět Marek Jankulovski, na domácím San Siru. Londýnská Chelsea, mistr anglické nejvyšší fotbalové soutěže, i s Petrem Čechem přivítá na Stamford Bridge osmifinálového hříšníka, španělskou Valencii. Momentálně vedoucí tým anglické Premiér Legaue, Manchester United, musí v cestě za titulem v Lize mistrů překonat soupeře z Itálie, kterým bude AS Roma. První duel se uskuteční na Apeninském poloostrově. Poslední čtvrtfinálovou dvojici tvoří překvapivý přemožitel londýnského Arsenalu z osmifinále, PSV Eindhoven, a poslední anglický zástupce v Lize mistrů, Liverpool. První střetnutí je na programu v Holandsku.

V osudí pro čtvrtfinálový los se ocitlo celkem osm týmů z pěti evropských zemí, přičemž nejpočetnější zastoupení měla Anglie - Manchester Untied, Liverpool FC, Chelsea FC. Vyjma trojice Chelsea, Valencia a AS Roma se výše uvedených pět týmů už jednou či vícekrát radovalo ze zisku nejprestižnějšího evropského klubového titulu z Ligy mistrů nebo z jeho předchůdce PMEZ.

Při slavnostním ceremoniálu se na pódiu objevil také francouzský reprezentant ve službách španělské Barcelony, Ludovic Giuly, který odevzdal trofej pro nejlepší klub Evropy, ta bude předána znovu v květnu, kdy už budeme znát nového vládce evropského fotbalu. Při losování nechyběl ani nový prezident evropské fotbalové asociace UEFA Michel Platini.

2006/07 UEFA Champions League - čtvrtfinále

první zápasy: 3. - 4. dubna
druhé zápasy: 10. - 11. dubna

1 AC Milan (ITA) vs. FC Bayern München (GER)
2 PSV Eindhoven (NED) vs. Liverpool FC (ENG)
3 AS Roma (ITA) vs. Manchester United FC (ENG)
4 Chelsea FC (ENG) vs. Valencia CF (ESP)

2006/07 UEFA Champions League - semifinále

první zápasy: 24. - 25. dubna
druhé zápasy: 1. - 2. května

1 ChelseaFC/Valencia CF
vs. PSV Eindhoven/Liverpool FC
2 AS Roma/Manchester United CF
vs. AC Milno/FC Bayern München

2006/07 UEFA Champions League - finále
Olympic Stadium, Athény

Středa 23. května

vítěz semifinále 2
vs. vítěz semifinále 1

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články