Zpět na » Liga mistrů » Osmička nejlepších

Liga mistrů - Osmička nejlepších

0

Líbilo se

08.03. - Ăšterní a středeční odvetné osmifinálové souboje Ligy mistrů zkompletovaly osmičku čtvrtfinalistů letošního ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěže.

Letošní ročník se stal osudným nejednomu velkoklubu. Se soutěží se rozloučil do osmifinále neporažený francouzský Lyon, svou šanci na postup propásly i Real Madrid, londýnský Arsenal či milánský Inter. Svou cestu za obhajobou nedotáhli do zdárného konce ani hráči Barcelony.

Ke čtveřici postupujících z úterního hracího dne - Chelsea FC, Liverpool FC, AS Roma a Valencia CF - se po středě připojily zbylé čtyři postupující kluby, PSV Eindhoven, FC Bayern Munchen, Manchester United CF a AC Milano. V osmičce nejlepších má trojnásobné zastoupení anglický fotbal, dva týmy pocházejí z Apeninského poloostrova, jedním klubem je zastoupeno Německo, Ĺ panělsko a Holandsko. Vyjma trojice Chelsea, Valencia a AS Roma se výše uvedených pět týmů už jednou či vícekrát radovalo ze zisku nejprestižnějšího evropského klubového titulu z Ligy mistrů, nebo z jeho předchůdce PMEZ.

Los čtvrtfinále UEFA Champions League proběhne v pátek v pravé poledne v dějišti finálového střetnutí letošního ročníku, v řecké metropoli Athénách. Při losování nebude žádný tým nasazený a nevylučuje se tedy možnost, že na sebe narazí dvě mužstva ze stejné země. Celý ceremoniál povede výkonný ředitel UEFA Gianni Infantino, asistovat mu budou šéf klubové komise UEFA Friedrich Stickler a kapitán mistrů Evropy z roku 2004 Theodoros Zagorakis.

Čtvrtfinalisté Ligy mistrů 2006/07:

Chelsea FC Chelsea FC
Liverpool FC Liverpool FC
AS Roma Roma AS
Valencia CF Valencia CF
PSV Eindhoven PSV Eindhoven
FC Bayern Munchen FC Bayern München
Manchester United CF Manchester United
AC Milano Milan AC

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články