Zpět na » Liga mistrů » Španělská bitka

Liga mistrů - Španělská bitka

0

Líbilo se

07.03. - Místo oslav postupu španělské Valencie do čtvrtfinále Ligy mistrů se po utkaní s milánským Interem strhla obrovská bitka všech aktérů úterního večerního klání. Celá aféra měla dohru ještě v útrobách stadionu.

Vášně na trávníku propukly velmi nečekaně, když středopolař domácích, Carlos Marchena, udeřil protihráče Nicolase Burdissa a vyprovokoval tak potyčku. Argentinci Burdissovy uštědřil ránu do nosu i David Navarro, jenž jako náhradník do utkání vůbec nezasáhl a na ploše se objevil až po závěrečném hvizdu. Několik hráčů hostujícího Interu se v zápětí snažilo Navarrovy jeho počínání oplatit, obránce Valencie se však dal na útěk. Do následné rvačky se zapojila většina hráčů obou celků a boxerské nálady pokračovaly také v tunelu do stadionu a dokonce také v šatnách. Do kabiny Valencie se snažil dostat brankář Interu Francesco Toldo a do bitky se zapojili i další dva hráči nerazzurri, Luis Figo a Esteban Cambiasso, které museli zklidnit až pracovníci bezpečnostní služby.

Trenér milánského velkoklubu, Roberto Mancini, byl z celého incidentu, do kterého se zapojili i funkcionáři obou klubů, velmi zklamaný: „ Jeden z hráčů Valencie se rozběhl na hřiště jako smyslů zbavený a potom zlomil Burdissovy nos. Toldo viděl celý incident a je možné, že kvůli tomu šel i do šatny Valencie. Fotbalisti by měli vědět, jak se mají na hřišti chovat.“

„ Vůbec to nebylo nevyhnutelné, bylo to hnusné a smutné. V době, kdy jsou emoce vybičované na maximum, se někteří jednoduše nedovedou kontrolovat,“ řekl k celé situaci útočník Valencie David Villa.

Kouč Valencie Quique Sanchez Flores věří, že jeho mužstvo nedostane za nepokoje vysokou pokutu: „ V momentě závěrečného hvizdu tam byl problém mezi Marchenou a Burdissem, Navarro zasáhl úplně nesmyslně. Byla to chyba, do které se potom nechal zatáhnout celý tým. Doufám, že celá tato záležitost nebude mít na hráče příliš velký vliv.“

Celým incidentem se bude zabývat disciplinární komise UEFA.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články