Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Liga mistrů » Real nastoupí proti svojí černé můře z Dortmundu, na Leicester čeká historicky první domácí zápas v Lize mistrů

Real nastoupí proti svojí černé můře z Dortmundu, na Leicester čeká historicky první domácí zápas v Lize mistrů

Real nastoupí proti svojí černé můře z Dortmundu, na Leicester čeká historicky první domácí zápas v Lize mistrů © goal.com - Real při zápasech v Dortmundu moc důvodu k radosti nemíval

1

Líbilo se

27.09. - PREVIEW Dnes je na programu druhé kolo Ligy mistrů. Madridský Real, obhájce trofeje, čeká náročný zápas v Dortmundu, kde se mu z historického pohledu vůbec nedaří. Leicester se chystá na historicky první zápas v milionářské soutěži na domácím stadionu, soupeřem mu bude FC Porto, které nikdy v Anglii nevyhrálo.

Borussia Dortmund - Real Madrid

Úterý 27. září, výkop 20.45, Signal Iduna Park, Dortmund

V momentě, kdy Real Madrid dostal do základní skupiny Dortmund, asi polil zástupce tohoto klubu studený pot. Tedy ne, že by Bílý balet měl na žlutočerný výběr z německé bundesligy úplně špatné vzpomínky. V roce 1998 přes něj přešel do finále za La Séptimou, ve čtvrtfinále ročníku 13-14 zase pokořil dortmundský celek ve čtvrtfinále na cestě za La Décimou. Jenže zápasy v dortmundském kotli jsou pro Madrid úplným martyriem. Z pěti zápasů v Signal Iduna Parku, či předtím na Vestfalenstadionu, nevyhrál ani jeden, poslední tři dokonce prohrál.

Navíc poslední výsledky Realu nepřinesly příliš optimistický nádech. V domácí lize totiž nejprve nedokázal porazit doma Villarreal, s nímž uhrál jen plichtu 1:1 a body ztratil i o víkendu, když na Kanárských ostrovech neudržel vedení 2:1.

Hlavním úkolem pro Zidaneho bude najít adekvátní náhradu za záložníka Casemira, který bude týmu ještě pár týdnů chybět. Je dost dobře možné, že šanci dostane Chorvat Kovačić, protože Kroosovi zatažená role příliš nesedí a obětovat pro ni Modriće by byla škoda.

Do sestavy by se měl vrátit také Pepe, jenž by si měl stoupnout po bok kapitána Ramose a postarat se o to, aby obrana Realu byla opět pevná. V dosavadním průběhu sezóny totiž Blancos dokázali jen dvakrát udržet čisté konto. Na levé straně defenzivy by se místo zraněného Marcela měl objevit Nacho, který je dozadu spolehlivější než Danilo.

A také bude Zidane doufat, že obávaná BBC opět začne sázet góly jak na běžícím pásu, protože jak dokazuje i grafika, letos je se svými čísly po osmi zápasech oproti minulým ročníkům v gólovém skluzu.

Pozn.: Pro plnou velikost klikněte na obrázek

Borussia je naopak produktivní až nevídaně moc. V posledních čtyřech zápasech totiž svěřenci Thomase Tuchela nasázeli 20 gólů, včetně výhry 0:6 na půdě Legie Varšava v prvním kole základních skupin Ligy mistrů. Střelecky opět vyniká zejména Aubameyang, který byl v létě spojován s přestupem právě do Madridu, v dobré formě se zdá být i obrozený Götze a mladý Dembélé, kterému rozhodně neschází potřebná drzost.

Trenér Dortmundu pro tento zápas bude mít k dispozici uzdraveného Marca Bartru, jenž si určitě vzpomene na prohraný běžecký souboj s Garethem Balem ve finále španělského poháru z před dvou let.

Pravděpodobné sestavy

Dortmund: Burki - Piszczek, Sokratis, Bartra, Schmelzer - Dembélé, Weigl, Pulišić, Guerreiro - Götze, Aubameyang

Real: Keylor Navas - Carvajal, Pepe, Ramos, Nacho - Kroos, Kovačić, Modrić - Bale, Benzema, Ronaldo

Tip FotbalPortal.cz 1:1


Leicester - FC Porto

Úterý 27. září, výkop 20.45, King Power Stadium, Leicester

Velká premiéra čeká na anglického mistra. Poprvé se totiž v Leicesteru bude hrát Liga mistrů. Vládne velká euforie, zejména poté, co Foxes vyhráli v prvním kole soutěže na půdě FC Bruggy. Úplně první gól tohoto klubu v Lize mistrů dal Albrighton, dvě trefy pak přidal Riyad Mahrez.

Nicméně v Premier League už to obhájci titulu nejde zrovna nejlépe. Naposledy prohrál na Old Trafford 1:4, patří mu až dvanáctá pozice, a manažer Ranieri už v poločase, kdy byl stav 0:4, střídal Vardyho a Mahreze, aby je šetřil na dnešní mač.

Ovšem pozor, Porto na své zápasy proti anglickým soupeřům no ostrovech nemá zrovna nejlepší vzpomínky. Ze 17 utkání nevyhrálo ani jedno, dokázalo jen dvakrát remizovat.

V sestavě domácího týmu se v útoku určitě objeví Islam Slimani, letní posila ze Sportingu Lisabon, kterému se proti Portu během působení v Portugalsku hodně dařilo. V osmi zápasech mu nasázel šest branek. „Je to kanonýr a dal proti Portu hodně gólů. Jsem si jist, že pro ně bude velkou hrozbou,“ uvedl Ranieri. Brankář Kasper Schmeichel snad překonal zranění třísel a měl by se objevit v základní sestavě.


Pravděpodobné sestavy

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez, King, Drinkwater, Gray - Slimani, Vardy

Porto: Casillas - Layún, Felipe, Marcano, Telles - Herrera, Pereira, Torres - Corona, Silva, Otávio

Tip FotbalPortal.cz 1:2


Dinamo Záhřeb - Juventus

Úterý 27. září, výkop 20.45, Maksimir Stadium, Záhřeb

V táboře finalisty soutěže z roku 2015 zavládlo po úvodním zápase letošního vydání milionářské soutěže velké zklamání. Doma se Sevillou Juventus jen remizoval a aby neztratil kontakt s Lyonem (vyhrál na Záhřebem 3:0) v boji o první místo ve skupině, potřebuje Dinamo bezpodmínečně porazit.

„Oba kluby potřebují vyhrát,“ uvedl diplomaticky Miralem Pjanič z tábora hostujícího týmu. „Musíme hrát dobře a vnutit soupeři náš styl hry, protože to bude obtížný souboj. Ale naším cílem nadále zůstává první místo ve skupině.“

Juventus už hodil za hlavu porážku ze Serie A s Interem Milán, když následně zaznamenal dvě výhry nad Cagliari a Palermem a v tabulce je první o bod přes Neapolí. „Mluvili jsme o zklamání z předchozího týdne s Interem. Allegri nám vysvětlil, kde musíme zlepšit svoji práci a zaznamenali jsme dvě vítězství. Teď se soustředíme jen na Dinamo.“

Stará dáma se bude muset obejít bez přítomnosti Daniele Ruganiho a Kwadwa Asamoaha, kteří jsou mimo hru na zhruba šest týdnů kvůli zranění kolene.

„Budeme čekat na naše šance ke skórování z protiútoků,“ uvedl trenér domácího týmu Željko Sopić

Pravděpodobné sestavy

Dinamo: Semper - Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Pivarić - Machado, Jonas, Pavicić - Corić - Fernandes, Soudani

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Alves, Pjanić, Lemina, Khedira, Sandro - Higuaín, Dybala

Tip FotbalPortal.cz 0:2


Kompletní přehled úterních zápasů 2. kola Ligy mistrů, jednotný začátek zápasů ve 20.45

Skupina E
Monako - Leverkusen (přímý přenos O2 TV Fotbal)
CSKA Moskva - Tottenham (přímý přenos O2 TV Sport)

Skupina F
Sporting - Legia (přímý přenos O2 TV Sport)
Dortmund - Real Madrid (přímý přenos ČT Sport)

Skupina G
Leicester - Porto (přímý přenos O2 TV Sport)
FC Kodaň - FC Bruggy (přímý přenos O2 TV Sport)

Skupina H
Sevilla - Lyon (přímý přenos O2 TV Sport)
Dinamo Záhřeb - Juventus (přímý přenos O2 TV Sport)

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články