Zpět na » Liga mistrů » Lille a Manchester dostaly pokuty

Liga mistrů - Lille a Manchester dostaly pokuty

0

Líbilo se

23.03. - Osmifinalista letošního ročníku Ligy mistrů, francouzský klub LOSC Lille Métropole, byl disciplinární komisí UEFA potrestán pokutou 61 734 eur (100 000 švýcarských franků) za výtržnosti fanoušků v prvním osmifinálovém utkání Lille s anglickým Manchesterem, které se konalo 20. března v Lens.

Francouzský klub potrestala UEFA za nedodržení bezpečnostních opatření a nedostatečně vhodnou organizaci při utkání v Lens, kde se odehrál osmifinálový souboj LOSC s Manchesterem. K výtržnostem fanoušků však nemuselo vůbec dojít. Pořadatelé nedopatřením pouštěli do přeplněného sektoru pro hostující fanoušky další příznivce a někteří fanoušci Rudých ďáblů tak museli vylézt na plot, který odděloval tribunu od hřištěm, aby předešli zranění nebo umačkání. To však netušili příslušníci francouzské policie a použili proti nim slzný plyn. Disciplinární komise také shledala nedostatky v chování celého týmu po vstřelení branky v odvetném utkání v Anglii.

Ani Manchester ale neodešel nepotrestán. Anglický klub dostal pokutu 9 256 eur (15 000 švýcarských franků) za nevhodné chování svých fanoušků v inkriminovaném utkání. Ti, kromě již zmiňované situace, do které byli dohnáni, používali při utkání pyrotechniku a problémy dělali také u vstupu na stadion.

Oba kluby mohou do tří dnů podat odvolání.

Dalším hříšníkem, kterým se disciplinární komise UEFA zabývala byl útočník francouzského Lyonu Fred. Ten v odvetném osmifinálovém duelu proti AS Roma udeřil loktem obránce italského celku, Christiana Chiva a zlomil mu nos. Brazilec byl ušetřen peněžního trestu, avšak nesmí nastoupit ve třech utkáních evropských pohárů.

/ uefa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články