Zpět na » Liga mistrů » Valencia doplatila na horší fyzičku

Liga mistrů - Valencia doplatila na horší fyzičku

0

Líbilo se

11.04. - Ĺ panělský fotbal přišel v úterní odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů o posledního zástupce v letošním ročníku Ligy mistrů. Ăščinkování Valencie v nejprestižnější evropské klubové soutěži ukončila londýnská Chelsea, která po jednobrankové remíze z prvního utkání na Stamford Bridge rozhodla o vyřazení španělského velkoklubu až v poslední minutě utkání.

Vítězství Chelsea na stadionu Mestalla zařídil v 90. minutě utkání střelou z pravé strany pokutového území Michael Essien, jemuž k brance velkou měrou pomohl i Canizares, jenž nedokázal míč směřující k bližší, pravé tyči své branky lapit.

Po skončení utkání hledali hráči i trenér valencijského kádru možné příčiny čtvrtfinálového neúspěchu.

„Chelsea má několik skvělých hráčů, fyzicky jsou nesmírně silní a je velmi těžké proti nim hrát. V prvním poločase jsme měli šanci přidat i další gól, ale v druhé půli nás zatlačili na naši polovinu a na trávníku už jednoznačně dominovali. Myslím si ale, že kdyby se nám podařilo ustát přibližně prvních dvacet minut druhého poločasu, mohlo dopadnout všechno jinak,“ řekl kapitán španělského mužstva David Albelda.

Podle trenéra Enriqua Sancheze Florese nemá v sobě mužstvo Valencie takový potenciál jako londýnská Chelsea. „ Před zápasem bych rozhodně neřekl, že máme méně fyzických sil než Chelsea, teď to však bohužel musím potvrdit. Nemáme tak rozsáhlou hráčskou základnu jako oni, v kádru máme jen čtrnáct hráčů, kteří hrají každé tři dny soutěžní zápas. Chelsea má individuelně i fyzicky lépe vybavené hráče než my. Nikdy se nevzdávají před koncem zápasu a zásluhou jejich kvality si vždy dokážou vypracovat šance na skórování. Do semifinále postoupí čtyři nejlepší týmy v Evropě, a i když my mezi nimi nejsme, myslím si, že jsme potvrdili naši příslušnost ke špičce a lidé budou opět vědět, kdo jsme,“ řekl kouč momentálně pátého celku španělské Primera Division.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články