Zpět na » Liga mistrů » Citizens nevyužili absence Cristiana Ronalda – S Realem hráli bez gólů

Citizens nevyužili absence Cristiana Ronalda – S Realem hráli bez gólů

Citizens nevyužili absence Cristiana Ronalda – S Realem hráli bez gólů © zimbio.com, fotbalportal.cz - De Bruyne v souboji s Casemirem

1

26.04. - REVIEW V prvním semifinále Ligy mistrů se diváci branky nedočkaly. Zejména do 60. minuty byla hra velmi svázaná taktikou. Hráči toho příliš nenabídli. Real Madrid nastoupil bez vyloučeného Cristiana Ronalda. Jeho nepřítomnost byla na hřišti hodně znát. Domácí Manchester City se ovšem také nedostal do žádné šance. Nejblíže ke gólu měl Pepe 10 minut před koncem zápasu.

Manchester City 0:0 Real Madrid

Branky:-
ŽK: Silva - Pepe, Carvajal

Manchester City: Hart - Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy - Fernando, Fernandinho - Navas (77. Sterling), De Bruyne, Silva (40. Iheanacho) - Agüero

Real Madrid: Navas - Carvajal, Ramos, Pepe, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos (90. Isco) - Lucas, Benzema (46. Jesé), Bale

Velmi důležitá událost se odehrála ještě před startem samotného utkání. Cristiano Ronaldo kvůli poranění stehenního svalu nemohl do zápasu zasáhnout. Místo něj se v základní sestavě objevil odchovanec Lucas. V prvních dvaceti minutách se oba celky oťukávaly a žádná velká příležitost k vidění nebyla.

sfkjnRonaldo pro zranění nenastoupil (zdroj: zimbio.com)

Jak Manchester City, tak Real Madrid precizně bránily a snažily se hlavně neinkasovat. Přeci jen je ve hře finále Ligy mistrů. Taktika hraje hlavní roli. Ve 24. minutě inkasoval žlutou kartu hostující stoper Pepe po faulu na De Bruyneho, a byl tak po zbytek duelu pod tlakem. Jen o dvě minuty později unikl žlutému trestu Ramos.

fksnSilva střídal kvůli zranění ještě před poločasem (zdroj: zimbio.com)

Bílý balet až nezvykle často kazil rozehrávku od vlastní brány. Karim Benzema se v první půli takřka vůbec nedostal do hry. Ve 40. minutě se zranil David Silva a musel střídat. Nahradil jej Iheanacho, který o víkendu v lize vstřelil dva góly. V prvním poločase se nakonec diváci žádné vážnější šance nedočkali a do kabin se odcházelo za bezgólového stavu.

afsnBenzema odehrál jen první půli (zdroj: zimbio.com)

O poločase zůstal v šatně Karim Benzema. Jeho do druhé půle nahradil Jesé. Na začátku druhého dějství se dostal k hlavičce Sergio Ramos, ale jeho pokus nebyl dostatečně razantní a mířil přesně do míst, kde stál Joe Hart. V následujících minutách byl Real Madrid o něco aktivnější, ale stále žádná vyložená šance nepřicházela. V 66. minutě vyslal svůj pokus z dálky Kroos, ale rána mu vůbec nesedla. V 71. minutě nastřelil Jesé hlavou břevno Hartovy branky. Na přelomu 79. a 80. minuty mohl skórovat Casemiro, ovšem Hart byl na místě.

skfnPepe měl největší šanci zápasu (zdroj: zimbio.com)

O dvě minuty později měl na noze gól Pepe, který byl zcela sám před gólmanem Hartem, ale nedokázal míč dostat do sítě. Když ani portugalský obránce bezbrankový stav nezlomil, došel zápas až do remízy 0:0. Do odvety jsou tedy šance vyrovnané.

Michal Čermák / uefa.com, skysports.com, fourfourtwo.com, fotbalportal.cz, youtube.com