Vedoucí Barcelona hraje se Sportingem Gijón, Atlético s Málagou, Real bez Ronalda ve Vallecas malé madridské derby
© zimbio.com - Suárez se raduje s gólu s Messim
0
22.04. -
Ještě včera se dohrávalo 34. kolo Primera División a dnes pokračuje ve frenetickém tempu španělská liga kolem pětatřicátým. Vedoucí Barcelona přivítá na svém stadionu Sporting Gijón, druhé Atlético pro změnu Málagu. Real Madrid, který ztrácí na azulgranas jeden bod, hraje v městském derby na útulném stadionku ve Vallecas.
Rayo Vallecano - Real Madrid
Sobota 23. dubna, výkop 16.00, Estadio Vallecas, Madrid
Real Madrid bude další kolo čekat na zaváhání Barcelony, aby měl šanci na zisk titulu, který se už zdál dávno ztracený. Ve středu bez větších problémů porazil čtvrtý Villarreal 3:0. Jenže se mu na konci zápasu zranil Cristiano Ronaldo. Tedy zranil...Opustil hřiště s rukou na zadním stehně, bez jediného slova prošel kolem trenéra a po zápase zpráva lékařů hovořila o tom, že by nemělo jít o nic vážného.
Doktoři však dnes po magnetické rezonanci potvrdili, že Cristiano do sobotního zápasu nezasáhne. Kvůli nataženému svalu. Bude to poprvé v letošní sezóně, co bude madridský klub hrát ligové utkání bez jeho přítomnosti. Na duel s City by měl být ale v pořádku.
Každopádně Real od porážky v derby s Atléticem 0:1 jede. Vyhrál osmkrát za sebou, což je nejdelší šňůra letošní sezóny. Nastřílel od té doby 30 branek a v celé sezóně opět pokořil metu 100 gólů.
A věří že další přidá i soupeři, na němž si letos skóre vylepšil hodně slušně. Rayo Vallecano si ze své návštěvy San Bernabéu čtyři dny před Štědrým dnem přivezlo předčasný vánoční dárek v podobě výprasku 2:10. Ačkoliv určitě si mnozí pamatují, jak tehdy utkání probíhalo a že Rayo nejenže vedlo 1:2, ale nebýt zázračného zákroku Navase, mohlo jít do dvougólového náskoku. V tu chvíli už se stejně na madridském stadionu mocně pískalo na Beníteze, který pak byl za 14 dní vyhozen.
Rayo se tradičně motá kolem pásma sestupu. V posledních zápasech sice šlo trochu nahoru a ze čtyři zápasů neprohrálo tři. Ale o záchranu se bude muset ještě hodně poprat. Na klidu mu nepřidaly ani výsledky posledního kola, kdy vyhrála jak Granada, Gijón tak i Getafe a od hranice sestupu momentálně dělí svěřence Paca Jémeze už jen tři body.
Do zápasu nenastoupí na straně Realu vykartovaný Casemiro. Domácí mají hodně plnou marodku. Mimo hru jsou Cobeňo, Ebert, Toňo, Piti, Javi Guerra.
Pravděpodobné sestavy
Rayo: Juan Carlos - Quini, Amaya, Crespo, Tito - Baena, Trashorras - P. Hernández, Bebé, Embarba - Miku
Real Madrid: Navas - Danilo, Pepe, Ramos, Nacho - Isco, Kroos, Modrić - L. Vázquez, Benzema, Bale
Tip FotbalPortal.cz 0:3
Atlético Madrid - Málaga CF
Sobota 23. dubna, výkop 18.15, Vicente Calderón, Madrid
Atlético ligový titul rozhodně nevzdává a drží nastolené tempo. Naposledy vyhrálo v Bilbau díky brance znovuzrozeného kanonýra Fernanda Torrese, jenž si naběhl na centr Griezmanna, 1:0 a po klopýtnutí v Gijónu už je to čtvrtá ligová výhra v řadě.
Také Atlético musí spoléhat na zaváhání Barcelony, protože byť má na druhém místě stejný bodový zisk, dvakrát s azulgranas prohrálo 1:2, což je při bodové rovnosti ve španělské lize rozhodující.
V zápase s Athleticem Bilbao se ale Simeonemu opět zranil stoper Diego Godín, což je pro skálopevnou obranu Colchoneros velká újma, byť jeho náhradníci Lucas Hernández se Savićem ukázali, že i bez svého šéfa dokáží svoji práci obstojně zastat.
Ostatně o tom svědčí další čisté konto, které na San Mamés Atlético uhájilo. Slovinský brankář Jan Oblak v této sezóně neinkasoval gól už ve 21 zápasech a překonal tak svého předchůdce Thibauta Courtoise, jenž v sezónách 2012-13 a 2013-14 vydržel bez inkasované branky ve 20 duelech.
Málaga už si v klidu dohrává letošní sezónu. Je na uspokojivém devátém místě, deset bodů od sestupu, takže na 99% zachráněná a od pohárových pozic daleko. Na výsledcích týmu se to zřejmě projevilo protože v posledních čtyřech zápasech „malacitanos“ nezvítězili. Trenérovi Javi Graciovi budou scházet zranění Kameni a Juan Carlos.
Pravděpodobné sestavy
Atlético: Oblak - Juanfran, Lucas, Savić, Filipe Luis - Koke, Saúl, Gabi, Carrasco - Torres, Griezmann
Málaga: Ochoa - Rosales, Albentosa, Weligton, Ricca - Juanpi, Recio, Camacho, Castro - Charles, Čop
Tip FotbalPortal.cz 2:0
FC Barcelona - Sporting Gijón
Sobota 23. dubna, výkop 20.30, Camp Nou, Barcelona
Vedoucí Barcelona zažehnala výsledkovou krizi tím nejlepším možným způsobem. Deklasovala Deportivo na jeho půdě výsledkem 8:0 a přestože její rivalové v boji o titul také zvítězili a odstupy v tabulce zůstaly nezměněny, alespoň ubylo jedno kolo a Katalánci si mohli odškrtnou jednoho velmi nebezpečného protivníka.
Ten další se jim postaví v sobotu na Camp Nou - Sporting Gijón. Byť by se mohlo zdát, že tým sídlící na 18. a tedy sestupové příčce patří mezi ty teoreticky slabé, může v praxi vypadat vše jinak. Tyto týmy hrající o holý život ve svém rezervoáru najdou ještě takové množství sil, o jakém se mnohým ani nezdá.
A zvlášť pokud jsou nabuzeni výhrou, která jejich myšlenky na záchranu v soutěži hodila zpět do reálných záležitostí. V týdnu totiž Gijón otočil domácí zápas se sedmou Sevillou gólem v nastaveném čase a věří, že na Camp Nou se dá bodovat.
„Tohle vítězství pro nás bylo velkou psychickou vzpruhou. Otočit zápas, který se nevyvíjel dobře, navíc gólem v poslední minutě, to je paráda. Ale zatím nic hotové bohužel není. Barcelona je silný soupeř. Ale my spoléháme na to, že jim díky brejkům můžeme hodně uškodit. Rozhodně se předem nevzdáváme,“ uvedl trenér hostí Abelardo, blízký přítel trenéra Barcelony Enriqueho.
Ten určitě nevynechá ze sestavy Uruguayce Luise Suáreze, který v posledním utkání zářil. V La Coruñi vstřelil čtyři góly a věří, že ligový titul společně se svými spoluhráči nakonec přeci jen získají. „Jsme v čele tabulky a máme odpovědnost za to, že tuhle ligu vyhrajeme. Jsme jediní, kdo to mají ve svých rukách a nemusí se na nikoho ohlížet. Nemyslím na nic jiného, než na zisk titulu."
Na barcelonské marodce leží Sandro, Mathieu, Vermaelen a Samper, hostům chybí Bernardo, Menéndez a Canella.
Pravděpodobné sestavy
Barcelona: Bravo - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Iniesta, Busquets, Rakitić - Messi, Suárez, Neymar
Sporting: Cuéllar - Lora, Hernández, Meré, Isma López - S. Álvarez, Omar - Halilović, Cases, Jony - Sanabria
Tip FotbalPortal.cz 4:0
Kompletní program 35. kola Primera División:
Pátek 22. dubna
21.00 Las Palmas - Espanyol
Sobota 23. dubna
16.00 Rayo - Real Madrid
18.15 Atlético - Málaga
20.30 Barcelona - Sporting Gijón
22.05 Eibar - Deportivo
Neděle 24. dubna
12.00 Levante - Athletic Bilbao
16.00 Sevilla - Betis
18.15 Getafe - Valencia
20.30 Villarreal - Real Sociedad
Pondělí 25. dubna
20.30 Celta - Granada
Kam dál?
- Ronalda je těžké střídat, řekl Zidane poté, co Cristiano opustil hřiště zraněný
- Barcelona potvrdila Neymarův start jen na olympiádě
Jan Preisler / FotbalPortal.cz
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
-
Mason Greenwood se dohodl s...
Olympique Marseille se velkolepý projekt rozpadá jako domeček z karet. Bez klíčových lidí ve vedení, bez trenéra De Zerbiho,... -
Bayern by chtěl ukrást největší...
Jen aby to nedopadlo jako se Sterlingem, doufají fanoušci Liverpoolu. Rio Ngumoha má před sebou zlomovou sezónu, ale již nyní tu... -
Skupina A bude na mistrovství světa v Mexiku, Americe a Kanadě zajímat české fanoušky asi úplně nejvíce. Samozřejmě díky...
-
O Krejčího je zájem. Kam zamíří...
Wolverhampton Wanderers sestoupil a budoucnost českého reprezentačního kapitána v tomto klubu je nejasná. I přes špatnou... -
Kolumbie bude na mistrovství světa...
Mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku se nezadržitelně blíží. Představitelé pořadatelských zemí i FIFA slibují... -
Tajemnou posilou Realu Madrid je...
Florentino Pérez sice tvrdí, že onou posilou, na kterou má v úterý přijít do jeho klubu obří nabídka, pro Real Madrid... -
Newcastle našel nového brankáře....
Newcastle v této sezóně v brance spoléhal na Nicka Popea a Aarona Ramsdalea. Ramsdale tu ale byl pouze na hostování, které...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal



