Zpět na » Liga mistrů » Los čtvrtfinále Ligy mistrů: Barcelonu čeká Atlético, Real narazí na Wolfsburg, Bayern se utká s Benfikou a PSG se Citizens

Los čtvrtfinále Ligy mistrů: Barcelonu čeká Atlético, Real narazí na Wolfsburg, Bayern se utká s Benfikou a PSG se Citizens

Los čtvrtfinále Ligy mistrů: Barcelonu čeká Atlético, Real narazí na Wolfsburg, Bayern se utká s Benfikou a PSG se Citizens © twitter.com, fotbalportal.cz - Los čtvrtfinále Ligy mistrů

2

Líbilo se

18.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Ve švýcarském Nyonu dnes v pravé poledne středoevropského času proběhlo losování čtvrtfinále Ligy mistrů. Dojde na španělské derby mezi Barcelonou a Atléticemd. Velký souboj svedou Manchester City a PSG. Real Madrid má papírově slabšího soupeře - německý Wolfsburg. Stejně tak Bayern Mnichov, jenž narazí na portugalskou Benfiku.

Co se týče složení nejlepší osmičky letošního ročníku Champions League, tak oproti loňské sezóně došlo v obsazení ke třem změnám. Účast si zopakují Barcelona, Real Madrid, Bayern Mnichov, Atlético Madrid a také PSG. Místo Juventusu, Porta a Monaka byly tentokrát v osudí Wolfsburg, Benfica a jediný zástupce Anglie - Manchester City. Tři zástupce tak opět mělo Španělsko (Atlético Madrid, Real Madrid a FC Barcelona), Německo reprezentovala dvojice Bayern Mnichov a Wolfsburg. Po jednom týmu měly v osudí Francie (PSG), Portugalsko (Benfica) a Anglie (Manchester City). Z „velkých“ lig chybí zástupce Serie A. V Lize mistrů se to stalo naposledy před dvěma lety.

Jako první byl z osudí Gianlucou Zambrottou vytažen německý Wolfsburg. Zřejmě většina zbývajících týmů si přála tento tým potkat. Papírově patří mezi ty slabší. Soupeřem mu bude Real Madrid. Na Santiagu Bernabéu si tak mohou mnout ruce. Ovšem Vlci je mohou překvapit. Nebudou hrát pod tlakem, mohou jen získat. Tyto dva celky se v evropských pohárech ještě nikdy nepotkaly. Doma bude začínat Wolfsburg.

Poté přišla řada na Bayern Mnichov, který postoupil mezi nejlepších osm po nervydrásající odvetě s Juventusem. Mnichovský gigant měl také štěstí na los. Vytažena mu totiž byla portugalská Benfica - papírově nejslabší soupeř ze zbývající pětice klubů. Benfica v evropských pohárech nikdy Bayern neporazila. Německý celek bude začínat doma.

Následně byla vylosována Barcelona, která se bude snažit o to, zlomit prokletí týmů v cestě za obhajobou celkového triumfu. Blaugranas prožívají úžasnou sezónu a jsou hlavním favoritem celé soutěže. Utkají se ve španělském derby s Atléticem Madrid, se kterým soupeří i v Primera División o titul. Zopakuje se čtvrtfinálový souboj těchto týmů ze sezóny 2013/2014. Tehdy prošlo po výsledcích 1:1 a 1:0 dál Atlético Madrid. Barcelona má tak o motivaci více než postaráno. Úvodní duel uvidí Barcelona.

Bylo jasné, že poslední dvojici vytvoří dva „bohatí“ - Paris Saint-Germain a Manchester City. Zbývalo vyřešit, kdo začne doma. První utkání se odehraje v Paříži. V evropských pohárech se tyto týmy utkaly pouze jednou a byla z toho remíza 0:0.

Čtvrtfinálové dvojice:

Wolfsburg - Real Madrid
Bayern Mnichov - Benfica Lisabon
Barcelona - Atlético Madrid
Paris Saint-Germain - Manchester City

Týmy uvedené jako první začínají doma. Čtvrtfinále odstartují 5. a 6. dubna. Odvety jsou pak na programu o týden později.

Kam dál?

Michal Čermák / uefa.com, skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články