Zpět na » Liga mistrů » Ferguson hovoří před semifinále

Liga mistrů - Ferguson hovoří před semifinále

0

Líbilo se

24.04. - V úterý večer se na anglickém stadionu Old Trafford střetnou dva evropští fotbaloví giganti. Domácí Manchester United přivítá v prvním semifinálovém duelu Ligy mistrů AC Milán. Co k tomuto prestižnímu utkání pověděl trenér Alex Ferguson?

„Na této úrovni si kvalita soupeře a důležitost zápasu vyžaduje ten nejlepší výkon. Náš výkon ve čtvrtfinále byl velmi, velmi dobrý. Hráčům to určitě dodalo sebedůvěru,“ řekl kouč Rudých ďáblů.

„V této sezóně se nám toho nepovedlo jen málo, ale v úterý to nebude lehké. V semifinále Ligy mistrů jsou tradičně už jen těžcí soupeři. V obraně převezme Vidicovy úlohy opět Wes Brown, který se na tomto postu osvědčil. Jsme připraveni na další skvělou fotbalovou noc. Ve čtvrtfinále se nám podařilo soupeře jednoznačně přehrát a jsme teď hodně sebevědomí. Máme mladé hráče, kterým se zatím daří. Těší mě výkony Solskjaera, který nastřílel už jedenáct gólů. Před sezónou mi slíbil, že jich nastřílí patnáct, takže je na dobré cestě. Avšak na druhou stranu nás znepokojují zranění hráči na marodce,“ pokračoval Sir Alex.

„Cristiano Ronaldo je jedním z nejlepších hráčů na světě. Van der Sar má mnoho zkušeností a na nejvyšší úrovni Ligy mistrů toho odehrál už velmi mnoho. Co se týče Maldiniho, vždy byl jedním z mých oblíbených hráčů. Hraje proto, že si to zaslouží, a to nejen kvůli svým zkušenostem,“ zakončil své předzápasové hodnocení Ferguson.

K blížícímu se utkání se vyjádřil také brankář domácích Untied, Edwin van der Sar. „V tomto roce se všechny věci vyvíjejí dobrým směrem na všech frontách. Všichni tvrdě pracujeme. Ke Cristianovi, neustále se zlepšuje a dozrává. Dává góly a je sebevědomý. Doufáme, že bude takto pokračovat,“ řekl holandský brankář ve službách Rudých ďáblů.

„Ligu mistrů jsem vyhrál už před mnoha roky a vím, že náš současný tým je velmi kvalitní. Avšak i druhý semifinalista je kvalitní. S Carlem Ancelottim jsem se poznal v době mého dvouletého působení v Juventusu. Je jen na něm, zda postaví Gilardina, anebo Inzaghiho. Mně je jedno, kdo to bude, v každém případě budeme muset být ostražití,“ dodal Van der Sar.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články