Zpět na » Liga mistrů » Trenér Koeman z PSV do Valencie

Liga mistrů - Trenér Koeman z PSV do Valencie

Trenér Koeman z PSV do Valencie © -

0

Líbilo se

01.11. - Kouč Ronald Koeman nevydržel bez angažma dlouho. Po středeční rezignaci v PSV bude čtyřiačtyřicetiletý Holanďan na páteční tiskové konferenci oficiálně jmenován novým lodivodem Valencie CF.

Vedení španělského klubu odvolalo Quique Sáncheze Florese po neuspokojivých výsledcích v Lize mistrů, kde Valencia překvapivě podlehla v Trondheimu tamnímu výběru 0:2, a v Priméra Division po hrozivých prohrách se Sevillou a Realem Madrid 0:3 respektive 1:5, což je vůbec nejvyšší porážka od roku 1933.

Pro trenéra Koemana bude Valencia již třetí štací v nejprestižnější klubové soutěži světa. Od roku 2002 vedl Ajax, sezonu 05/06 strávil na lavičce Benficy a od loňského roku až do nýnějška působil v PSV.

"V životě se vám naskytne mnoho příležitostí a já je chytám," poznamenal trenér k tématu Valencia. "Taková je skutečnost fotbalového světa. A já jsem člověk, který do toho jde," dodal.

Ronald Koeman je již osmým koučem hlavní fáze letočního ročníku Ligy mistrů, jenž nedokončil rozehranou sezonu na lavičce týmu, s nimž do soutěže vstoupil. Zařadil se tak po bok Alberta Emona (Olympique Marseille), Josého Mourinha (Chelsea), Gheorghe Hagiho (Steaua Bucureşti), Anatoliy Demyanenka (Dynamo Kyiv), Juande Ramose (Sevilla), Knuta Tøruma (Rosenborg) a zmiňovaného Sáncheze Florese z Valencie.

Eidhovenský celek prozatím převezme Jan Wouters spolu s Antonem Janssenem, jenž dosud působil u mládežnických mužstev.


Ronald Koeman v Lize mistrů

2002/03 AFC Ajax - 14 zápasů
2003/04 AFC Ajax - 14 zápasů
2004/05 AFC Ajax - 6 zápasů
2005/06 Benfica - 10 zápasů
2006/07 PSV - 10 zápasů

Domácí utkání: 23 zápasů - 10 výher - 7 remíz - 6 proher - 23/18 vstřelených/obdržených branek
Venkovní utkání: 23 zápasů - 4 výhry - 7 remíz - 12 proher - 19/30 vstřelených/obdržených branek

v l / uefa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články