Zpět na » Liga mistrů » Fanoušci Bayernu budou na hřišti Arsenalu protestovat proti cenám vstupenek

Fanoušci Bayernu budou na hřišti Arsenalu protestovat proti cenám vstupenek

Fanoušci Bayernu budou na hřišti Arsenalu protestovat proti cenám vstupenek © metro.co.uk - Arsenal protest

2

Líbilo se

15.10. - Fanoušci Bayernu Mnichov plánují příští týden bojkotovat prvních pět minut utkání Ligy mistrů na hřišti Arsenalu, jako protest kvůli nadměrným cenám vstupenek na evropských stadionech. Právě vstupenky na Emirates Stadium patří k nejdražším v celé Evropě, což podle příznivců Bayernu znevýhodňuje mladé a sociálně slabší fanoušky.

Skupina pojmenovaná na sociální síti jako FC Bayern Worldwide potvrdila, že nejlevnější cena vstupenky na zápas na hřišti Arsenalu vyjde na 64 liber, přičemž s poštovními poplatky se cena vstupenky vyšplhá až na 70 liber.

Příznivci Bayernu tím chtějí upozornit na to, že podobné ceny vstupenek znemožňují návštěvu mladších a sociálně znevýhodněných příznivců a ničí fanouškovskou kulturu, která je základem fotbalu.

„Během prvních pěti minut utkání v Londýně ukážeme, jak bude vypadat budoucnost fotbalu, pokud toto šílenství bude pokračovat. Prázdná místa v hledišti a žádný zpěv, nebo emoce,“ uvedla skupina na svém Facebooku.

„V následující 85 minutách chceme ukázat alternativu a jak zásadní význam má živá fanouškovská kultura pro fotbal. Naše akce v Londýně ale nebude zaměřena jen na ceny vstupenek na jednotlivý zápas.“

Německý fotbal razí odlišnou cestu, co se týče cen vstupenek, než kluby z Premier League, nechce totiž znevýhodňovat sociálně slabší fanoušky, kteří jsou přitom základem fotbalu. Na utkání Bayernu Mnichov v Allianz Areně se lze dostat už za 22 liber, což je jen zlomek částky, kterou platí jejich příznivci ve venkovních zápasech Ligy mistrů.

Na Olympiakos museli fanoušci Bayernu zaplatit 37 liber, v Záhřebu to bylo kolem 29 liber. Ve srovnání s cenami vstupenek na Arsenalu se to zdá být rozumné, ale během předkol Ligy mistrů byli ceny vstupenek v Záhřebu jen desetinové,“ upozorňují příznivci Bayernu.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články