Zpět na » Liga mistrů » Seedorf nejúspěšnější?

Liga mistrů - Seedorf nejúspěšnější?

0

Líbilo se

20.04. - Holandský středopolař ve službách italského velkoklub AC Milan, Clarence Seedorf, má v letošní sezóně šanci stát se nejúspěšnějším hráčem Ligy mistrů v její novodobé historii.

Jedenatřicetiletý Nizozemec k ojedinělému rekordu potřebuje, aby se rossoneri probojovali přes semifinále do athénského finále a v něm zvítězili. Milánské čeká v semifinále Manchester United a v případě postupu AC do finále, by se Italové střetli s dalším anglickým klubem, a to buď s Chelsea, nebo s Liverpoolem.

Seedorf má na svém kontě zatím tři trofeje pro vítěze nejprestižnější evropské klubové soutěže. Stejný počet vítězství v Lize mistrů mají i Roberto Carlos, Raúl Gonzalez a Fernando Morientes, kteří všichni získali ušatý pohár v bílém dresu Realu Madrid. Avšak jediný Seedorf zdvihal nad hlavu vítěznou trofej pokaždé v dresu jiného klubu. V roce 1995 to byl holandský Ajax Amsterdam, o tři roky později měl na sobě dres Bílého baletu a v roce 2002 vyhrál Ligu mistrů už v dresu svého nynějšího zaměstnavatele. Kdyby se milánským podařilo zvítězit v letošním ročníku evropské klubové soutěže číslo jedna, byl by to pro kapitána kádru AC, Paola Maldiniho, již pátý zisk trofeje, přičemž při každém by na sobě měl červenočerný dres. Veterán Maldini si však první dvě vítězství užíval v letech 1989 a 1990, kdy se v Evropě ještě hrál PMEZ. Rekordmanem v evropské soutěži šampiónů, která předcházela nynější Lize mistrů, je Paco Gento, útočník madridského Realu, který má na svém kontě šest titulů z let 1956 - 1966.

Celkem je v kádrech letošních semifinalistů dvacet osm hráčů, kteří již zažili ten nepopsatelný pocit, který každý prožije po vítězství v nejprestižnější evropské klubové soutěži. Avšak jen v milánském týmu je trojice hráčů, Seedorf, Maldini a Costacurta, kteří se z vítězství těšili vícekrát než jednou.

Z pohledu trenérů se všichni šéfové svých laviček už z vítězství v Lize mistrů radovali. Trojice Alex Ferguson, jenž slavil v roce 1999 s Manchesterm, Carlo Ancelotti, který se radoval spolu se svými hráči ze San Sira a Rafael Benitez, který pozvedl nad hlavu trofej s Reds, se radovala na lavičkách svých stávajících klubů. Výjimkou je pouze Portugalec José Mourinho, který v roce 2004 triumfoval v nejprestižnější evropské klubové soutěži s Portem a nyní hají barvy londýnské Chelsea. Mourinho se ale tak může stát třetím koučem v historii Ligy mistrů, který vyhraje Champions League se dvěma různými kluby.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články