Zpět na » Liga mistrů » Barcelony se nebojíme, říká Lichtsteiner

Barcelony se nebojíme, říká Lichtsteiner

Barcelony se nebojíme, říká Lichtsteiner © sportal.co.nz - Stephan Lichtsteiner

0

Líbilo se

02.06. - Horečka sobotní noci rozproudí Berlín. Právě v německé metropoli se totiž utkají dva skvělé týmy o "ušatý pohár" Ligy mistrů. Katalánskou Barcelonu vyzve možná trochu překvapivě Juventus Turín, která na počátku ročníku mezi favority rozhodně nepatřil. A nehodlá se bát ani blaugranas, jak tvrdí obránce Stephan Lichtsteiner.

Stará dáma, jak se v Itálii Juventusu Turín říká, hodlá pozdvihnout legendární pohár nad hlavu poprvé od roku 1996. V sobotu večer se o něj utká s Barcelonou a nemá příliš dobré statistiky. Poslední tři finálová klání Juventus Turín prohrál. Před Bianconeri stojí náročný úkol - zastavit skvělou ofenzivní vozbu, která čítá jména jako Luis Suárez, Neymar a samozřejmě i Lionel Messi.

Přesto se Juventus nebojí. Posílen čerstvými trofejemi pro vítěze italské Serie A a pro vítěze Coppa Italia, se chce hnát za třetí výraznou trofejí. Vyhrát treble se mu ještě nikdy nepovedlo. Pro mnoho hráčů bude finále Ligy mistrů tím zatím největším v jejich kariérách. A ví to i obránce Stephan Lichtsteiner.

Ten v rozhovoru s novináři prohlásil: "Není to jen o tom, jak budeme bránit a že musíme spoléhat na defenzívu. Počítá se tom, jak se budeme pohybovat jako celek, jako jeden tým. To je naše hlavní devíza - hrajeme jako tým. Bráníme i útočíme společně. Samozřejmě máme zdravý respekt před soupeřem, stejně jako jsme jej měli před Realem Madrid. Barcelona je skvělý a silný tým. Ale rozhodně se nebojíme."

"Lionel Messi je podle mého názoru jedním z nejlepších hráčů na světě. Ale my jsme hráli proti Cristianu Ronaldovi, Garethu Baleovi a Karimu Benzemovi. Doufáme, že se nám poštěstí a odehrajeme alespoň tak dobrý zápas jako v semifinále proti Realu Madrid," doufá zkušený švýcarský obránce.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Noviny
Nejnovější články