Zpět na » Liga mistrů » Allegri: Příprava na finále je snadná

Allegri: Příprava na finále je snadná

Allegri: Příprava na finále je snadná © ivartis.net - Massimiliano Allegri

0

Líbilo se

27.05. - Juventus Turín se v souboji vítězství v Lize mistrů utká s Barcelonou a mnozí hráči to považují za vrchol svých kariér. Podle trenéra Massimiliana Allegriho je ale velmi snadné připravit se na finálový duel.

Bianconeri se utkají s Blaugranas ve finále Ligy mistrů, do kterého se dostali poprvé po dvanácti letech. Zaplněný stadion v Berlíně bude napjatě očekávat, jak se souboj dvou legendárních celků vydaří. Přesto, že očekávání jsou velmi vysoká a ve hře je i treble, trenér Allegri krotí emoce.

V rozhovoru pro Mediaset sdělil: "Myslím na finále tak deset minut denně. Není nijak náročné připravit se na finálový zápas - vždyť je to finále! Barcelona je jiný tým než všechny ostatní celky. Od té doby, co se vrátil Andrés Iniesta, se jejich hra ustálila a střed zálohy pevně diriguje zbylé linie. V útoku mají tři skvělé hráče, kterými jsou Lionel Messi, Luis Suárez a Neymar, kteří napadají a útočí s vědomím, že za nimi jsou ti nejlepší."

Někdejší trenér AC Milán rovněž zmínil některé opory svého týmu a jejich přednosti. Několik hráčů totiž podle jeho názoru ční nad celkem. "Álvaro Morata se stal opravdu skvělým hráčem a já doufám, že v tom bude pokračovat. Pro hráče jako Carlos tévez a Gianluigi Buffon snad ani žádná přídavná jména neexistují, to jsou prostě výjimeční hráči. Nechci ale vyzdvihovat jen tyhle tři. Pokud mne něco uchvátilo, pak duch celého týmu."

"Celý ten tým je jedna velká rodina. To jsme viděli například v zápase s Neapolí, když se hráči domluvili, že penaltu půjde kopat Simone Pepe. Bylo to hodně emotivní, protože si prošel hroznými věcmi a musel to zvládnout. Ale vždy, když byl na hřišti, nám hodně pomáhal a zasloužil si to."

"Budu hodně dlouho vzpomínat na sobotu, kdy jsem s našimi fanoušky a rodinami slavili Scudetto a zároveň Coppa Italia. Je to nezapomentulný rok, ve kterém tento úžasný tým dokázal velké věci. Nikdy na to nezapomenu, ať finále Ligy mistrů dopadne jakkoli," dodal Allegri.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Noviny
Nejnovější články