Zpět na » Liga mistrů » Monako, Inter Milán a AS Řím obdržely tresty za porušení pravidel finančního fair-play

Monako, Inter Milán a AS Řím obdržely tresty za porušení pravidel finančního fair-play

Monako, Inter Milán a AS Řím obdržely tresty za porušení pravidel finančního fair-play © uefa.org - UEFA

1

Líbilo se

11.05. - Deset evropských klubů bylo potrestáno za porušení pravidel FFP omezeními a pokutami. Mezi nimi je i například Monako či italské celky Inter Milán a AS Řím. Všechny tři týmy souhlasily se stanovenými pokutami a také s omezením zaregistrování nových hráčů v evropských soutěží.

Na kluby byla uvalena řada opatření, včetně finanční pokuty. Inter Milán souhlasil s trestem a proto uhradí pokutu ve výši až 20 miliónů euro, které budou pocházet z příjmů z hraní v letošním ročníku Evropské ligy. Následně také bude moci napsat na soupisku Evropské ligy (samozřejmě, pokud jí bude v příští sezóně hrát) pouze 21 hráčů namísto obvyklých 25. Podobně je na tom i AS Řím, jenž má povoleno o jednoho hráče více.

Kromě toho Inter také souhlasil s ohlášením maximálního rentabilního deficitu ve výši 30 miliónů euro za rozpočtový rok 2016 a zároveň že nebude přerušen schodek za rozpočtový rok, jenž skončí v roce 2017.

Pokutu dostalo také AS Řím, v jehož případě byla její výše stanovena na šest miliónů euro a jeho kombinované ztráty za přestupy nesmí přesáhnout hranici 30 miliónů euro v tomto a příštím roce dohromady.

To Monako musí zaplatit pokutu ve výši až třináct miliónů euro podle příjmů z letošního ročníku Ligy mistrů a k tomu tři milióny euro, jež budou muset být zaplaceny v plné výši. Zbytek je podmíněn opatřením, včetně požadavku na dodržení rozpočtového schodku do roku 2017. Stejně tak bude moci Monako napsat na soupisku pro nějakou z evropských lig pouze 22 hráčů.

Dalšími kluby, které porušily pravidla finančního fair-play a dohodly se s UEFA, jsou Besiktas Istanbul, Sporting Lisabon, FC Krasnodar, Lokomotiv Moskva, CSKA Sofia, Karabükspor a FC Rostov.

Kam dál?

Josef Hladík / skysports.com

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články