Zpět na » Liga mistrů » V Miláně panuje spokojenost

Liga mistrů - V Miláně panuje spokojenost

0

Líbilo se

07.05. - Druhým finalistou letošního ročníku Ligy mistrů se stal AC Milan, jenž v odvetném semifinálovém duelu na domácí půdě jednoznačně porazil svého anglického soupeře z Manchesteru 3:0. V athénském finále se tak hráči italského klubu znovu po dvou letech střetnou s Liverpoolem.

„Když jsme viděli, jaké týmy zůstali v soutěži, tak jsme si hned pomysleli, že se můžeme dostat do finále a vyhrát tento turnaj. Teď se můžeme pomstít Liverpoolu, kterému jsem v druhé semifinálové bitvě fandil. Za mého vedení jsme se dostali už do osmého finále Ligy mistrů. Jen díky tomuto mužstvu jsem prezidentem s největším množstvím titulů,“ řekl po vítězném semifinále prezident milánského velkoklubu, Silvio Berlusconi. „Předvedenou hrou našeho týmu jsem velmi nadšený. Bylo jasné, že se soupeř na začátku druhého poločasu pustí do útoku, ale my jsme dobře zareagovali a v závěru jsme opět převzali kontrolu nad celým zápasem. Teď, když už nejsem premiérem, mohu trávit více času s týmem. Hráli jsme na dva útočníky, Pippa a Kaká výborně doplňoval Seedorf. Vím, že Shevchenko bude ve finále fandit Milánu. Je to naprosto normální, jelikož jeho srdce zůstalo zde. Bylo by skvělé, kdyby se vrátil, ale rozhodl se pro Chelsea,“ dodal italský funkcionář Berlusconi.

„Je mi líto tvrzení, které se objevilo již před sezónou, že tento tým je už starý a odepsaný. Mojí odpovědí na to je fakt, že jsme se dostali do třetího finále v průběhu pěti let, což je fantastické. Je důležité dostat se do finále takovýmto výsledkem. Byl to překrásný večer. Ve finále nelze určit favorita, Liverpool hraje naprosto odlišným stylem než my. Za tento úžasný výsledek nevděčíme jen Kakámu, ale také všem ostatním hráčům, Ambrosinimu, Seedorfovi, Gattusovi a dalším. Jeden hráč tým netvoří, i když je dobrý jako Kaká,“ nechal se slyšet Adriano Galliani.

Trenér vítězného mužstva ze San Sira, Carlo Ancelotti, po utkání řekl. „Tato fotbalová noc je především pro všechny fanoušky rossoneri. Je to možná nejkrásnější zápas, jaký Milán kdy odehrál za mého působení u toho fantastického týmu. Hráli jsem s obrovskou kuráží a charakterem. Mylím, že to byl zápas snů a že každý trenér by chtěl takový zažít. Do finále jsme se dostali v dobré formě a zdá se, že i v lepší než jakou jsme měli ve všech předcházejících. Teď je nejdůležitější vybojovat čtvrté místo v lize, abychom měli potřebný čas na přípravu na velké finále. Vím, že si hodně lidí myslelo, že se do finále dostaneme, ale bylo to opravdu náročné,“ řekl velice spokojený trenér milánského AC.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články