Zpět na » Liga mistrů » Mourinho: Byli jsme lepší

Liga mistrů - Mourinho: Byli jsme lepší

0

Líbilo se

04.05. - Zakletou třináctou komnatou zůstává finále nejprestižnější evropské klubové soutěže pro trenéra londýnské Chelsea, Joseho Mourinha. Jeho tým se nedokázal na vysněný vrchol probojovat již potřetí v řadě. Před dvěma roky zastavil Chelsea jeho letošní přemožitel, Liverpool a v minulém ročníku Londýňané ztroskotali na španělské Barceloně.

Byl penaltový rozstřel úterního utkání jednou z nejnáročnějších chvil Mourinhovy kariéry? „Myslím, že je tomu tak. Liga mistrů je pro všechny velmi důležitá. Už jednou jsem ji vyhrál a jsem velmi, velmi smutný, že se mi to nyní nepovede znovu. Umím si představit, co teď hráči cítí, hlavně když na hřišti odevzdali úplně všechno. Znám fanoušky Chelsea a vím, že všichni jsou teď zklamaní, ale fandí nám, fandí neuvěřitelné skupině hráčů,“ řekl zklamaný portugalský trenér.

„Chelsea se pokoušela vyhrát po dobu celých devadesáti minut a také v nastaveném čase. Způsobem naší hry jsme ukázali, že jsme vývoj utkání chtěli obrátit. Liverpool měl krátký dobrý úsek v prvním poločase, ale potom byli moji hráči lepším mužstvem. A nemyslím si, že by na výsledek nějak působila atmosféra na stadionu,“ dodal kouč Chelsea.

„Začali, jsem dobře, potom jsme však byli pod tlakem. Chelsea má velmi dobré útočníky, měli jsme problémy s tím, abychom je ubránili. V druhém poločase se ofenziva našeho soupeře zintenzivnila, útočníkům se dařilo a my jsme měli problémy s udržením čistého konta. V takovýchto situacích rozhodují malé detaily,“ pověděl Mourinhův protějšek, trenér Liverpoolu, Rafael Benitez.

Trenér Blues se snažil utkání ovlivnit střídáním v nastaveném čase. Avšak ani Geremi ani Robben se svému nadřízenému za důvěru neodvděčili. Ze značky pokutového kopu ona selhali.

„Arjen přišel na hřiště pomoci týmu. Trénoval s námi dva nebo tři dny, a když jsem neměl žádné jiné možnosti, potřeboval jsem jeho pomoc v ofenzivě. Stačilo deset nebo dvacet minut. Udělal všechno pro to, aby nám pomohl. Na své hráče musím být hrdý, v těžkých chvílích držíme spolu. Jde o to, že za několik let si nikdo nebude pamatovat, že Chelsea byla lepším týmem a že jsme v prvním utkání mohli vyhrát o dvě nebo tři branky. Chelsea byla lepší i dnes a byla lepší i v prodloužení. Je to pro nás velmi náročné, ale jsme silné osobnosti. Vždy věříme, že přijde další šance, přijde příští rok. Myslím, že finále jsme si zasloužili,“ dodal trenér Mourinho.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články