Zpět na » Liga mistrů » Scholes v ohrožení

Liga mistrů - Scholes v ohrožení

0

Líbilo se

30.04. - Nepřehlédnutelný anglický záložník Paul Scholes již jednou kvůli karetnímu trestu ve finále Ligy mistrů chyběl a tentokrát se může situace opakovat. Ryšavému středopolaři Reds hrozí, že pokud obdrží v odvetném semifinálovém utkání Ligy mistrů na San Siru žlutou kartu, nebude moci nastoupit v případném athénském finále, do kterého by se Manchester probojoval.

Scholes se svým bývalým spoluhráčem Roy Keanem už zažil ten nepříjemný a zoufalý pocit, jaký musí cítit každý hráč, jenž sleduje velké finále nejprestižnější evropské klubové soutěže jen z tribuny. Oba hráči nemohli kvůli karetnímu trestu zasáhnout do finále Ligy mistrů v roce 1999, ve kterém byli nakonec šťastnějším týmem Rudí ďáblové a po vítězství 2:1 zdvihli nad hlavu vítěznou trofej. Scholes se tehdy vykartoval v odvetě semifinále proti jinému italskému klubu, Juventusu. Dvaatřicetiletý středopolař je jedním z jedenácti hráčů, nad kterými visí reálná hrozba v podobě neúčasti v případném finále. Kouč United, Sir Alex Ferguson, tak musí řešit složitou situaci. Mimo Paula Scholese, který byl vyloučen ve čtvrtfinále proti AS Řím a nasbíral další dvě žluté napomenutí, jsou v ohrožení i klíčoví hráči Cristiano Ronaldo a Gabriel Heinze. Zejména bez Ronalda by se Rudým ďáblům v Athénách bojovali zřejmě velmi špatně. Jediným hráčem United, který si karetní trest odpyká v odvetě semifinále je obránce Patrice Evra.

Dlaším ohroženým hráčem je stoper Milána, Paolo Maldini. Veterán AC je jediným zástupcem italského velkoklubu a vzhledem k jeho absenci v semifinálové odvetě s Manchesterem se dá téměř s jistotou říci, že by si případné finále měl zahrát. Nejvíce postiženým celkem, může být ve finále londýnská Chelsea. Celkem nad pěti hráči Blues se vznáší nepříjemná a svazující hrozba. Michael Ballack, Didier Drogba, Lassana Diarra, Arjen Robben a Joe Cole, jenž vstřelil jedinou branku úvodního semifinálového duelu s Liverpoolem, ti všichni mají na svém kontě jednu žlutou kartu. Zřejmě jediným fotbalistou Chelsea, kterého tato situace nemusí trápit je německý záložník Ballack, jenž podstoupil v nedávné době operaci kotníku a není jisté, zda se v letošní sezóně na trávnících ještě objeví. Ve stejné pozici jako všichni ostatní jsou také dva hráči Reds, Jermaine Pennant a Javier Mascherano.

Hráči s jednou žlutou kartou
Hráč Klub
Paolo Maldini AC Milan Milan AC
Gabriel Heinze Manchester United FC Manchester United
Cristiano Ronaldo Manchester United FC Manchester United
Paul Scholes Manchester United FC Manchester United
Javier Mascherano Liverpool FC Liverpool FC
Jermaine Pennant Liverpool FC Liverpool FC
Michael Ballack Chelsea FC Chelsea FC
Joe Cole Chelsea FC Chelsea FC
Lassana Diarra Chelsea FC Chelsea FC
Didier Drogba Chelsea FC Chelsea FC
Arjen Robben Chelsea FC Chelsea FC

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články