Zpět na » Liga mistrů » Chelsea v odvetě bez Carvalha

Liga mistrů - Chelsea v odvetě bez Carvalha

0

Líbilo se

29.04. - Londýnský velkoklub ztratil o víkendu v ligovém utkání proti Boltonu (2:2) jednoho ze stoperů, Ricarda Carvalha, který si poranil koleno a téměř s jistotou nenastoupí v úterní semifinálové odvetě Ligy mistrů proti jinému anglickému týmu, Liverpoolu.

Portugalský obránce odstoupil z utkání Premier League už v prvním poločase, když po jednom ze střetů s protihráčem utrpěl zranění kolene. První lékařské testy ukázaly, že poraněné koleno si vyžádá dlouhodobější rekonvalescenci. Trenér Mourinho tak bude v odvetě proti Liverpoolu postrádat už druhého hráče. Po německém středopolaři Ballackovi, který již podstoupil operaci blíže nespecifikovaného zranění kotníku, nemůže počítat ani s oporou zadních řad Blues. Carvalha ve stoperské dvojici s kapitánem Johnem Terrym zřejmě nahradí Khalid Boulahrouz. Návrat do sestavy Chelsea hlásí také strůjce postupu do semifinále, ghanský záložník Michael Essien, jenž pykal za karetní tresty.

„Jeho zranění vypadá velmi špatně. Určitě nám bude v odvetě chybět, vždyť je to v letošní sezóně náš nejlepší obránce. Když jsme na Anfield Road hráli bez něho ligový zápas, Reds jsme podlehli. Nevylučuji, že jeho roli převezme v úterý někdo z krajních obránců, třeba Paulo Ferreira,“ řekl trenér Mourinho.

Londýňané v generálce na úterní střetnutí Ligy mistrů jen remizovali s Boltonem, trenér José Mourinho však nabádá své svěřence, aby se nenechali po nepovedeném utkání odradit od chuti do fotbalu.

„Také já nejsem v tuto chvíli zrovna nešťastnější z výsledku s Boltonem, ale už v úterý je před námi velký zápas. Nejlepší na této naší situaci je to, že vlastně ani nemáme čas na to, být smutní. Samozřejmě, že by se nám na Anfield Road hrálo lépe, kdybych v utkání proti Boltonu nezaváhali, jelikož radost z výhry by nám zlepšila náladu, a ta obrovským podílem připívá k dobré fyzické kondici jednotlivých hráčů. Na druhé straně jsme takto před dvěma roky pokořili právě Bolton, definitivně jsme si zajistili ligový titul a dva dny na to jsme v odvetě semifinále podlehli Liverpoolu a vypadli z Ligy mistrů. Takže možná jsme na dobré cestě a vše bude tentokrát naopak,“ řekl portugalský kouč na lavičce Chelsea, Mourinho.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články