Zpět na » Liga mistrů » Gerrard: Čech vytáhl prvotřídní zákrok

Liga mistrů - Gerrard: Čech vytáhl prvotřídní zákrok

0

Líbilo se

28.04. - Kapitán Liverpoolu, Steven Gerrard, měl ve středečním úvodním semifinálovém duelu s Chelsea, ve kterém nakonec Reds prohráli 0:1, patrně největší příležitost na vyrovnání. Český reprezentační brankář v dresu londýnského velkoklub však jeho střelu zázračně zneškodnil.

„Po utkání jsme rozhodně nebyli v poraženecké náladě. Zápas je stále otevřený. Kdybychom na Anfield skórovali jako první, mohli bychom před sebou mít velmi dobrý zápas. Myslím si, že Chelsea je spokojená s dosaženým výsledkem, ale podle mě budou mít v odvetě dost velký respekt. Vědí, že ještě není nic rozhodnutého a zároveň také vědí, jaká je na Anfield Road atmosféra. Vědí, že máme na to, abychom je porazili. V lize se nám to letos již podařilo,“ řekl sebevědomě Gerrard.

„Ale pořád jsme jen v poločase. Určitě bychom se domů vraceli s lepším výsledkem, ale na druhou stanu, prohráváme jen o jeden gól, což se dá otočit. K odvetnému utkání přistoupíme s tím, že potřebujeme vstřelit první gól. Na úterní noc budeme stoprocentně připraveni. Jsme přesvědčeni o tom, že doma, před vlastními diváky jim to budeme moci podstatně ztížit. Zvýšíme tempo a prvních dvacet minut bude určitě pořádně zajímavých. Jestli dokážou někteří fanoušci vybičovat svůj tým na hranici sil, tak jsou to právě ti naši. Myslím, že můžeme zažít další památnou noc evropského fotbalu“ dodal kapitán Reds.

„Chelsea měla na konci prvního poločasu více šancí, Pepe Reina předvedl několik dobrých zákroků. Ve druhém poločase jsme už dominovali v držení míče a tlačili jsme se dopředu, i když jsme si vyložené šance nevytvořili. Trenér nám řekl, že do druhé půle máme vstoupit pozitivně naladěni. Je pravda, že v prvním poločase jsme vůbec neútočili po křídlech a soupeři jsme tak nenadělali žádné problémy,“ konstatoval záložník Liverpoolu. Gerrard také pochválil českého brankáře Petra Čecha, který zázračně vyrazil na roh jeho nebezpečnou střelu. „Vytáhl prvotřídní zákrok. Nemyslím si, že některý jiný brankář v Evropě by to chytil. Už sem téměř oslavoval gól,“ řekl na konec Steven.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články