Zpět na » Liga mistrů » Messi překonal další rekord, po Zarrovi přeskočil i v Lize mistrů Raúla

Messi překonal další rekord, po Zarrovi přeskočil i v Lize mistrů Raúla

Messi překonal další rekord, po Zarrovi přeskočil i v Lize mistrů Raúla © sport.es - Messi překonal rekord Raúla

0

Líbilo se

26.11. - VIDEO Stačilo mu pouhých 72 hodin, aby naprosto vyléčil trudomyslnost barcelonského příznivce. V sobotu hattrickem pokořil legendárního střelce Zarru v domácí soutěži a pouhé tři dny nato se mu stejný kousek povedl znovu. Třemi brankami prolomil opevnění, které si na čele historické tabulky kanonýrů Ligy mistrů za lta éta vybudoval madridista Raúl.

Mnozí příznivci culés si již začínali zoufat. Co je s naším Messim? Nebyli zvyklí, že by na konci listopadu měl na kontě „pouhých“ sedm branek. Navíc se neustále propírala jeho prohlášení, které mají - nemají znamenat jeho brzký konec v klubu. K tomu ještě jeho sok z Madridu, jménem Cristiano Ronaldo, na rozdíl od něj střílel góly s naprostou samozřejmostí a pravidelností.

Nicméně Leo Messi je jiný. Jedinečný. Což ukázal v posledních 72 hodinách kdy nejprve hattrickem sobotním proti Seville (5:1) za sebou nechal s 253 nastřílenými brankami ve španělské nejvyšší soutěži Telma Zarru a následně úterním, v duelu Ligy mistrů na půdě kyperského APOELU (0:4) odskočil Raúlu Gonzálesovi. S tím byl na čele historického pořadí srovnán od posledního zápasu na půdě Ajaxu, kdy vstřelil dvě branky a v celkovém součtu měli obě fotbalové ikony identický zápis - 71 gólů.

Včera ale na nic nečekal, pustil se do díla a výsledkem je další rekord - 74 gólů. Teď bude muset odolávat náporu jiného šíbra z Madridu, Cristiana Ronalda. Ten poslední zápas s Liverpoolem dohrál lehce nespokojený kvůli tomu, že se mu nepodařilo překonat rekord Raúla jako prvnímu (má na kontě 70 gólů), ovšem vzhledem k věku Ronalda a Messiho je na několik příštích sezón zajištěna pikantní rivalita v této podrobně sledované statistice.

Cristiano bude mít šanci zaútočit na argentinského šutéra už dnes večer v Basielji a stáhnout čtyřbrankový rozdíl, který mezi oběma top fotbalisty dneška panuje. Messi bude v pohodlí svého obýváku sledovat, jak se mu snažení bude dařit a jestli bude portugalský konkurent po skončení zápasu na švýcarské půdě stejně spokojený, jako byl on po zápase na té kyperské. „Je to něco překrásného dosáhnout na tento rekord. Odehráli jsme skvělé utkání. Budeme se snažit v tom pokračovat," řekl Messi.

(zdroj: sport.es)

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, youtube.com

Nejnovější články