Zpět na » Liga mistrů » Platini nadšen semifinále

Liga mistrů - Platini nadšen semifinále

0

Líbilo se

25.04. - Ani prezident evropské fotbalové unie UEFA, Michel Platini, si nenechal ujít úvodní duel semifinále letošního ročníku Ligy mistrů mezi Manchesterem a milánským AC a po utkání, které ho svým tempem a velkým počtem branek velmi nadchlo, pochválil hráče obou celků.

Na stadionu Old Trafford nakonec zvítězili domácí Rudí ďáblové, a to díky brance z 91. minuty, o kterou se postaral mladík Wayne Rooney. Dlouhou dobu to vypadalo, že hosté z Milána udrží, díky Brazilci Kaká, výsledek 2:1 ve svůj prospěch, avšak anglický útočník Rooney byl proti. Dvěma góly otočil vývoj utkání a vytěžil pro Reds cennou výhru do odvety, která se uskuteční za týden na San Siru.

„Po takovýchto střetnutích si uvědomuji, že je pro mě potěšením být součástí evropského fotbalu a být prezidentem UEFA. Ăšterní zápas byl ve všech směrech pozitivní reklamou fotbalu nejen na starém kontinentě, ale také celé Ligy mistrů. Chtěl bych tímto vyjádřit mé blahopřání všem, kteří se postarali o toto krásné fotbalové divadlo, od hráčů, přes trenéry až po všechny skvělé fanoušky,“ řekl Michel Platini.

Podobně, jako Platini, ohodnotili úterní skvělé utkání i anglické a italské deníky.

Ostrovní deník The Guardian napsal. „V úterý nebylo na Old Trafford ani jedno poražené mužstvo. Oba kluby potvrdily své kvality a přispěly k tomu, že fanoušci si je ve svých myslích znovu zařadili mezi skvělé týmy. United mohou oslavovat perfektní comeback, na druhé straně milánští mohou oslavovat dva góly vstřelené na hřišti soupeře, které mohou mít v odvetě cenu zlata.“

Italské listy Corriere della Sera napsali. „Manchester si vítězství zasloužil, Milán může litovat, že po dvou krásných gólech Kaká neudržel své vedení. Rossoneri mohou tento zápas vnímat jako promarněnou šanci. Boj o postup je nadále otevřený. Ăšterní zápas byl krásný, v duchu fair-play. Opravdu nádhera.“

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články