Zpět na » Liga mistrů » Benitez: Prohráli jsme s výborným týmem

Liga mistrů - Benitez: Prohráli jsme s výborným týmem

0

Líbilo se

26.05. - Ĺ panělský lodivod anglického Liverpoolu se ve středečním finálovém utkání Ligy mistrů musel sklonit před uměním milánského AC a jeho sen o dvou prestižních evropských titulech v průběhu tří let se tak rozplynul. Milánští sice nebyli v Athénách aktivnějším mužstvem, nicméně dokázali dvakrát skórovat a vybojovat si tak vysněnou trofej.

Rossoneri díky dvěma brankám nestárnoucího kanonýra Filippa Inzaghiho zvítězili ve středečním finále Ligy mistrů nad Liverpoolem a oplatili tak svému soupeři finálovou porážku zpřed dvou let. Reds vstřelili alespoň čestnou branku, v 89. minutě se hlavou prosadil Dirk Kuyt.

Trenér Liverpoolu, Rafael Benitez, uznal sílu italského soupeře. „Nejprve bych chtěl pogratulovat soupeři. Vždy se po zápase mluví o střídáních, žlutých kartách, zraněních, ale ani jedna z těchto věcí letošní finále nerozhodla. Důvodem našeho neúspěchu je to, že jsme prohráli s výborným tymem, který má výborné fotbalisty,“ řekl španělský kouč.

„Je velmi náročné, když velmi tvrdě pracujete, a přesto nemůžete uzavřít všechny cestičky pro přihrávky Seedorfa a Kaká na Inzaghiho. V prvním poločase jsme přitom hráli dobře, velmi dobře, hru jsme měli pod kontrolou. I přesto jsme však na konci připustili, aby milánští skórovali. Do druhého poločasu jsme museli nastoupit s novou myšlenkou. Snažili jsme se útočit, ale potřebovali jsme si vypracovat dobré šance, a to se nám moc nevedlo. Druhý poločas jsme Milán také tlačili, ale dokázali nás ubránit. Snažili jsme se dostat za obranu ještě vysokými balóny, také proto jsme do hry poslali Crouche, míče jsme však často ztráceli,“ pověděl Benitez.

Kouč Reds uvedl, že jeho svěřenci měli na to, aby nepříznivý vývoj utkání otočili, ale neměli na to dostatek času. „Nechci, aby to znělo jako výmluva, ale nastavení trvalo podle mých hodinek namísto avizovaných tří minut jen 2 minuty, 45 sekund a 51 setin. Věřil jsem svým hráčům, že dokážou vstřelit vyrovnávací branku, ale byl jsem překvapený právě délkou nastavení. Jednoduše řečeno, nedostali jsme prostor pro vyrovnání,“ stěžoval si Benitez.

A proč za nepříznivého stavu španělský trenér nezačal více riskovat? „Každá chyba proti takovému mužstvu jako je AC Milan může být osudná. Museli jsme být velmi opatrní. Teď musíme začít přemýšlet o tom, proč jsme prohráli a co všechno musíme udělat pro to, aby se nám to v budoucnu nestávalo,“ dodal trenér Liverpoolu.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články