Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Liga mistrů » Trenér Straka dovedl Slovan Bratislava do 4. předkola Ligy mistrů

Trenér Straka dovedl Slovan Bratislava do 4. předkola Ligy mistrů

Trenér Straka dovedl Slovan Bratislava do 4. předkola Ligy mistrů © uefa.com - František Straka a fotbalisté Slovanu Bratislava

2

Líbilo se

07.08. - Fotbalisté Slovanu Bratislava s českým trenérem Františkem Strakou a dvěma krajánky si zahrají 4. předkolo Ligy mistrů. Slovenský šampion sice v sedmém soutěžním utkání sezony poprvé nevyhrál, bezbranková remíza v odvetě 3. předkola na hřišti Šeriffu Tiraspol mu ale stačila k postupu, neboť před týdnem doma zvítězil 2:1.

Slovanu v odvetě pomohlo, že hrál od 56. minuty přesilovku po vyloučení domácího Blanca. Vzápětí přežili hosté šanci Olímpia, který trefil břevno, a od té doby se snažili kontrolovat zápas.

Strakův tým nakonec nemuselo mrzet, že Soumah rovněž napálil brankovou konstrukci a pak Vittek neproměnil samostatný únik. V nastavení Slovan přestál poslední závar ve vápně a mohl se radovat z postupu přes nasazený celek.

"Myslím, že jsme podali velmi dobrý taktický výkon. Měli jsme rozhodnout o osudu střetnutí dříve. Šeriff potom zahrozil břevnem, měl i další šance. My jsme ale hráli celý zápas disciplinovaně a nakonec jsme postoupili," citoval server sport.sk Straku.

V základní sestavě slovenského mistra nechyběli český obránce Tomáš Jablonský a útočník Pavel Fořt. Toho po hodině hry vystřídal Vittek.

Z postupu se raduje i reprezentant Tomáš Sivok z Besiktase Istanbul. Český stoper zůstal stejně jako v úvodním utkání před týdnem na hřišti Feyenoordu Rotterdam na lavičce náhradníků a z ní sledoval, jak nizozemského soupeře hattrickem přemohla letní posila z Chelsea Senegalec Demba Ba.

Naopak dvojice krajánků v kádru Dněpropetrovsku stoper Ondřej Mazuch a náhradní brankář Jan Laštůvka si závěrečné předkolo nezahraje. Ukrajinský celek podlehl v odvetě domácí Kodani 0:2 a po úvodní bezbrankové remíze ho čeká 4. předkolo Evropské ligy.

Z favoritů na postup neuspěly Celtic Glasgow a Dinamo Záhřeb. Skotský šampion si zkomplikoval pozici už před týdnem porážkou 1:4 na hřišti Legie Varšava a špatnou formu v úvodu sezony potvrdil i v domácí odvetě, kterou prohrál 0:2. Český záložník Filip Twardzik podle očekávání nebyl ani na lavičce Celticu. Záhřeb si přivezl z Aalborgu náskok 1:0, nečekanou domácí porážkou 0:2 o něj ale přišel.

Další favorité už nezaváhali. Zenit Petrohrad otočil dvojzápas s AEL Limassol, APOEL Nikósie si poradil s Helsinkami, Steaua Bukurešť vyřadila kazašské Aktobe a dál jde i bohatý Salcburk.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články