Zpět na » Liga mistrů » Ronaldo dokonal zkázu, Real deklasoval Bayern v Allianz Areně 4:0

Ronaldo dokonal zkázu, Real deklasoval Bayern v Allianz Areně 4:0

Ronaldo dokonal zkázu, Real deklasoval Bayern v Allianz Areně 4:0 © goolfm.net - Cristiano Ronaldo

2

29.04. - REVIEW V prvním poločase načal Bayern dvěma brankami sváteční střelec Sergio Ramos. Poté se už dostal ke slovu brankostroj Realu Madrid - Cristiano Ronaldo. Ten se prosadil v 34. minutě a ve druhém poločase dorazil bavorský velkoklub po přesném zásahu z přímého volného kopu. Real si zahraje finále, ve kterém ho čeká buď londýnská Chelsea, nebo španělské Atlético Madrid.

Real šokoval všechny fanoušky fotbalu. Bayernu udělil lekci z produktivity a po výsledku 0:4 postupuje do finále. V Lisabonu ale bude hrát bez Xabiho Alonsa, který v první půli dostal poměrně zbytečnou žlutou kartu.

Real již v první minutě zkusil akci z minulého utkání, Di Mária chtěl najít Benzemu, ale do přihrávky včas skočil Neuer. Ten byl v prvním poločase hodně nejistý a po špatné rozehrávce z 9. minuty mohl z dálky skórovat Bale. Těžkou pozici ale ve vedoucí branku neproměnil.

Lépe si poté vedl Sergio Ramos, který si o osm minut později naskočil na rohový kop Modriče a nikým nechráněný otevřel účet utkání. Hned za minutu mohl jít ze hřiště Dante, který uštědřil nepříjemný šlapák Ronaldovi. Rozhodčí Proenca se ale slitoval a vytáhl kartu se žlutým zabarvením.

Po dalším faulu zahrávali hosté standartní situaci. Tu hlavičkou prodloužil Pepe a Sergio Ramos podruhé skóroval. V další šanci se ocitl Ronaldo, pravou tyč minul jen o pár centimetrů. Líto mu to ale být nemuselo.

Real ve 34. minutě předvedl rychlý protiútok, Bale našel volného Ronalda a Neuer na jeho střelu opět nestačil. Bayern opět držel míč, ale k žádné šanci se jednoduše nedostal. To Real třikrát vystřelil na branku a třikrát skóroval.

Bayern se poté zaměřil na nepříliš fotbalové věci. Ribéry fackou projel obličej Carvalajovi a měla následovat červená karta. Již předtím si francouzský záložník plivancem na kopačku poradil s Coentraem. Mandžukič následně srazil Di Máriu, i když musíme dodat, že argentinský záložník tomuto zákroku hodně přidal. Nicméně do druhé půle šel Bayern s pocitem, že prohrává o tři branky a že klidně mohl hrát o devíti.

Druhá půle pak začala pro některé fanoušky nepochopitelným krokem domácího kouče Guardioly. Ten vystřídal útočníka Maria Mandžukiče a do hry poslal defenzivního záložníka Javi Martíneze.

A podoba utkání zůstala stejná. Bayern držel míč nakonec 64 procent času, ale branku vstřelit prostě nemohl. Soupeře i přestřílel, ale dnes Bayernu přáno nebylo. Ve druhé půli dvakrát zkoušel pálit Kroos, střely to sice byly nebezpečné, ale nemířily mezi tři tyče. Velkou šanci poté měl střídající Götze, míč nakonec skončil pár centimetrů nad horní tyčí.

Carlo Ancelotti poté správně takticky vystřídal kartami ohroženého Ramose a pokud tak španělský zadák nebude zranění, finále ho nemine. Real měl možnost na čtvrtou branku čtyřib minuty před koncem, Ronaldo si vzal na starost standartní situaci, ale ze zhruba dvaceti metrů trefil jen zeď.

Minutu před koncem přišla další přímý volný kop a znovu se ho ujal Ronaldo. Využil naskočení zdi a střelou po zemi překonal bezmocného Ronalda. Završil tak zmar Bayernu. Real Madrid rozdrtil Bayern Mnichov 4:0 a zaslouženě postupuje do finále.

FC Bayern MünchenBayern Mnichov 0:4 (0:3) Real MadridReal Madrid CF

Branky: 16. a 20. Ramos, 34. a 89. Ronaldo

Bayern Mnichov: Neuer - Lahm (C), J. Boateng, Dante, Alaba - Robben, Kroos, T. Müller (72. C. Pizarro), Schweinsteiger, Ribéry (71. Götze) - Mandžukić (46. Martínez)

Real Madrid CF: Casillas (C) - Carvajal, Ramos (75. Varane), Pepe, Coentrão - Modrić, Alonso, di María (84. Casemiro) - Bale, Benzema (80. Isco), Ronaldo