Zpět na » Liga mistrů » Ancelotti: Jsme jednotný tým

Liga mistrů - Ancelotti: Jsme jednotný tým

0

Líbilo se

30.05. - Trenér vítězů letošního ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěže, Carlo Ancelotti, si triumfu AC velmi považuje a bere ho nejen jako vítězství Milána nad zbytkem Evropy, ale také jako vítězství celého italského fotbalu.

Ancelotti v pozápasovém hodnocení zmínil zejména všechny záporné aspekty, kterými si muselo calcio na Apeninském poloostrově projít. Velkému korupčnímu skandálu, který v Itálii naplno propukl v minulém roce, neunikl ani velkoklub z Milána a zpočátku byl jeho start v letošním ročníku Ligy mistrů velmi nejistý. Avšak po úspěšném odvolání vůči verdiktu sportovní komise italského fotbalového svazu se nakonec Rossoneri nejprestižnější evropské klubové soutěži zúčastnili a dokázali v ní zvítězit. Postihu ale AC neuniklo, v domácí nejvyšší soutěži začínal vítěz letošního ročníku UEFA Champions League s osmibodovým odpočtem, i přesto se borci ze San Sira dokázali umístit na čtvrtém místě tabulky Serie A.

„Vítězství V Lize mistrů pro nás bylo absolutně nečekané, protože jsme museli překonat množství problémů. Nazval bych to odplatou za ten velký skandál, avšak myslím si, že i díky tomuto vítězství se z toho italský fotbal dostal. A dostal se z toho i AC Milan. Doufám, že tento triumf pomůže fotbalu na Apeninském poloostrově znovu nabýt ztracený kredit,“ řekl po finálovém utkání Ancelotti.

Italský zkušený trenér řekl, že vítězství svého mužstva nad celkem Liverpoolu nepovažuje za pomstu za finále Ligy mistrů 2005, kdy se hráčům Reds podařilo otočit nepříznivý stav 0:3 a zvítězit nad AC v penaltovém rozstřelu. „Někdy se na soupeře připravíte výborně takticky, ale vývoj utkání vás donutí naprosto všechno změnit. Souboj v Istanbulu byl mnohem otevřenější. Letos to bylo těsnější, oba celky si od první minuty dávali velký pozor. V semifinále proti Manchesteru jsme si mohli dovolit předvést svojí hru, zatímco ve finále jsme se dostali pod tlak Liverpoolu. Z toho důvodu neměli hráči jako Seedorf či Kaká míč tak často na svých kopačkách a nedokázali se tak dostat do zápasu. Ukázali jsme však jinou tvář AC. Všichni mohli vidět, že jsme jednotný tým, který je velmi těžké zdolat,“ poznamenal Carlo Ancelotti, který slavil na lavičce Rossoneri již druhý nejprestižnější evropský klubový pohár.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články