Zpět na » Liga mistrů » Příští rok v Moskvě

Liga mistrů - Příští rok v Moskvě

0

Líbilo se

02.06. - Po finále letošního ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěže, zvané Liga mistrů, které se konalo v hlavní řecké metropoli, Athénách, se pozornost dalšího ročníku nejsledovanější evropské soutěže upíná do Ruska, na moskevský Olympijský stadion Luzhniki, kde se uskuteční finále nadcházejícího ročníku Ligy mistrů.

V hlavní ruské metropoli, Moskvě, se ve středu 21. května 2008 uskuteční finálové utkání nadcházejícího ročníku UEFA Champions League 2007/08. Pro Moskvu to bude premiéra, jelikož nikdy předtím finále nejprestižnější evropské klubové soutěže nehostila. Dva nejlepší celky příštího ročníku se také utkají v nejvýchodnějším finále v celé historii Ligy mistrů. Olympijský stadion Luzhniki má kapacitu 84 845 sedadel, na hrací ploše však nenaleznete přírodní zelený trávník nýbrž umělý povrch.

„Nejsem to já, kdo by měl oslavovat, ale ruští fanoušci, kteří budou mít možnost na vlastní oči vidět to nejlepší z evropského fotbalu. Toto rozhodnutí je obrovským zadostiučiněním pro ruskou fotbalovou unii, hlavní město Moskvu a také pro ruskou vládu. Všichni se totiž zasloužili o rozvoj ruského fotbalu,“ řekl k rozhodnutí UEFA Vladimir Aleshin, majitel jednoho z moskevských celků, Torpeda Moskva, které využívá stadion jako domácí hřiště. Druhým celkem, který si vzal stadion Luzhniki za svůj je Spartaka Moskva, ve kterém působí dva čeští reprezentanti, Radoslav Kováč a Martin Jiránek.

Mysleli jste si, že se Luzhniki stanou dějištěm historicky prvního finále Ligy mistrů, které by se odhrálo na umělé trávě? Nic takové se nestane. Rusové v roce 2008 před finále vymění umělý povrch za přírodní trávu a finále se tak odehraje na klasickém povrchu, na který jsou všichni hráči zvyklí.

„Požadavkem UEFA bylo, aby se finále hrálo na přírodní trávě. Minimálně dva měsíce před květnovým finálovým duelem položíme v Luzhnikách nový travnatý podklad,“
řekl čestný prezident ruského fotbalového svazu a člen evropské fotbalové unie UEFA Viačeslav Koloskov.

I když Olympijský stadion Luzhniki finále nejprestižnější evropské klubové soutěže ještě nehostil, svou velkou fotbalovou premiéru si odbyl v roce 1999, kdy se v Moskvě konalo finále Poháru UEFA.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články