Plzeň přes rozpačitý start porazila Brno 3:1 a dostala Spartu pod tlak
© fcviktoria.cz - Stanislav Tecl zajistil Plzni výhru dvěma brankami
1
22.11. -
Fotbalová Gambrinus liga uzavírá svoji první polovinu. Start 15. kola nejvyšší české soutěže obstaral duel loňského mistra Viktorie Plzeň s brněnskou Zbrojovkou. Fanoušci byli především zvědaví, jak se Západočeši poperou s psychickým tlakem, kterému tým musí čelit od pondělního oznámení trenéra Vrby o přechodu k reprezentaci.
Rozhodně se nemůžeme bavit o tom, že bychom sledovali nějakou nudu v Brně. Vždyť ze začátku to vypadlo, že si Viktoria z Moravy nemusí odvézt ani bod. Hned v první minutě sice po krásném Horváthově pasu mířil sám na Hladkého Kolář, jenže míč si ukopl a šance tak vyšla do ztracena. Na rozdíl od Skalákova pokusu. Domácí záložník si ve vápně naběhl na Fischerovu kolmici a tvrdou střelou poslal míč za Kozáčikova záda.
Plzeň sice měla v první půli převahu, ale do šancí se dostávali spíše domácí. Výjimkou byla situace v minutě dvacáté, kdy se Vrbovi svěřenci dokonce radovali z gólu. Jenže podle sudího Fraňka dorážel Kolář už z ofsajdové pozice.
A tak se znovu osmělili hráči Zbrojovky. Na Zavadilův centr si naskočil Buchta a činit se musel Kozáčik. Pět minut před koncem prvního poločasu zase netrefil branku Lutonský. Ostatně právě konec úvodního dějství se nesl ve znamení velkých emocí. Před brněnskou brankou totiž postupně upadli Košťal s Teclem a právě na druhý pád rozhodčí zareagoval a nařídil penaltu. K chybně odpískanému pokutovému kopu se postavil Pavel Horváth a těsně před odchodem do kabin skóre srovnal.
První desetiminutovku druhé půle mohl ozdobit gólem Pernica, jenže v dobré pozici bránu minul. Lépe se svoji šancí naložil na opačné straně Stanislav Tecl. Kolář po Hořavově centru na zadní tyč přeloboval Hladkého a hostující kanonýr následně mohl dorážet do prázdné branky.
Brno mohlo na vedoucí gól Plzně zareagovat v 69. minutě. Kroupa našel centrem Lutonského, jehož střela z voleje se ale jen zasekla mezi nohama plzeňského brankáře Kozáčika. Byla to asi poslední velká šance domácích.
Poté už totiž tvořila jen Plzeň a na výsledku to bylo znát. Ještě před svým střídáním si za domácí obranou zpracoval míč Tecl a vyrazil do brejku, který zakončil perfektním obstřelem gólmana Hladkého. Viktoria tak ze zápasu v Brně vytěžila maximum a minimálně do zítřka stáhla náskok vedoucí Sparty na 2 body.
FC Zbrojovka Brno 1:3 (1:1) FC Viktoria Plzeň
FC Zbrojovka Brno: Hladký - Janotka, Košťál, Pernica, Buchta - Skalák (85. Glaser), Zavadil, Fischer, Pašek (77. Markovič), Lutonský (80. Hyčka) - Kroupa
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Procházka, Čišovský, Hubník - Petržela (74. Ďuriš), Hořava, Horváth, Kolář, Limberský (77. Kovařík) - Tecl (87. Bakoš)
Góly: 4. Skalák - 45+2. Horváth (pen.), 61. Tecl, 84. Tecl
ŽK: 52. Zavadil - 54. Kolář, 71. Kozáčik, 74. Horváth
Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Hock
Diváci: 5839
Kam dál?
- Závěr první poloviny GL se bude točit kolem odchodu trenéra Vrby i sparťanského výročí
- Plzeňští hráči věří, že se odchod Vrby na výsledcích týmu nepodepíše
Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Chelsea chystá další příchody i...
Nejnovější zprávy z renomovaných zdrojů přinášejí řadu přestupových novinek i spekulací z tábora Chelsea. Nicolas... -
David Beckham: Tvář mistrovství...
Na letošním mistrovství světa bylo téměř nemožné Davida Beckhama přehlédnout. Přestože hlavními hvězdami na trávníku... -
Argentinu čeká po prohře ve finále...
Když Argentina k národnímu týmu povolala Lionela Scaloniho, asi nikdo nevěděl, co má od bývalého obránce vlastně očekávat.... -
Přestupové spekulace: O anglického...
V dnešních přestupových spekulacích se dozvíte, kam všude může zamířit anglický reprezentační obránce, o kterého je... -
Ze dna na vrchol světa: Nico Williams...
Podepsal neuvěřitelnou smlouvu doma v Bilbau, načež celý klub, s ním v čele, propadl. Na mistrovství světa by normálně s... -
Trump to udělal znovu. Při oslavách...
Donald Trump se znovu postaral o jeden z nejdiskutovanějších momentů fotbalového finále. Americký prezident během slavnostního... -
Hull City dál skládá kádr pro...
Hull City zahájil jednání o příchodu Leona Baileyho (28) z Aston Villy. Jamajský reprezentant by měl ještě před koncem...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal




