Zpět na » Liga mistrů » Plzeň doma porazila Željezničar 4:3

Plzeň doma porazila Željezničar 4:3

Plzeň doma porazila Željezničar 4:3 © fcviktoria.cz - David Štípek ozdobil svůj debut v Evropské lize důležitým gólem

0

16.07. - REVIEW Viktoria Plzeň zvládla úvodní domácí utkání 2. předkola Ligy mistrů a v neuvěřitelném druhém poločase, ve kterém padlo sedm branek, přestřílela Željezničar Sarajevo 4:3.

Plzeň měla v první půli jasnou převahu, kterou však nedokázala korunovat vedoucím gólem. Zajímavou šanci měl v 11. minutě Vladimír Darida, který ale přestřelil bránu, nebo o deset minut později Stanislav Tecl, který si naběhl na centr Daridy, jeho hlavičku ale skvělým zákrokem vytěsnil gólman Hadžič.

Další důležitý zákrok si vytížený Hadžič připsal krátce před poločasem, kdy ho trefil dorážející Tecl. V 52. minutě ale přišel pro domácí šok v podobě gólu Tomislava Tomiče, z ojedinělé střely na bránu Plzně. Kouč Vrba musel zareagovat a provedl hned dvojí střídání, když na hřiště poslal Wágnera s Kovaříkem.

Viktoria se tlačila dopředu a v 63. minutě se jí po mnoha zmařených příležitostech podařilo srovnat. Vladimír Darida se pokusil o střelu, která sice mířila mimo bránu, ale Marián Čišovský míč nasměroval mezi tyče, 1:1.

A hned o dvě minuty později se domácím podařilo výsledek otočit poté, co balón dorazil do odkryté brány Daniel Kolář, 2:1. Tentýž hráč v 76. minutě povedenou střelou z okraje pokutového území ještě zvýšil vedení svým druhým gólem v utkání.

Hosté sice hned z další akce snížili díky nepozornosti domácích po volném kopu, když se míč dostal až ke zcela volnému Selimovičovi, jenž z blízkosti prostřelil gólmana Kozáčika, ale přestřelka pokračovala a František Rajtoral z dorážky zvyšoval na 4:2.

Željezničar se však nevzdával a v 85. minutě z další akce vstřelil gól. Ke střele zdálky se napřáhl Bučan a Kozáčik na míč nedosáhl, 4:3. Plzeň tak sice doma zvítězila nad Sarajevem 4:3, nicméně si kvůli třem inkasovaným gólům do odvety neveze příliš dobrý výsledek.

Viktoria Plzeň 4:3 Željezničar Sarajevo

Branky: 63. Čišovský, 66. a 76. Kolář, 81. Rajtoral - 52. Tomič, 78. Selimovič, 85. Bučan

Viktoria Plzeň: Matúš Kozáčik, Radim Řezník, Václav Procházka, Marián Čišovský, David Limberský, František Rajtoral, Pavel Horváth, Vladimír Darida, Daniel Kolář (83. Michal Ďuriš), Milan Petržela (55. Jan Kovařík), Stanislav Tecl (55. Tomáš Wágner)

Željezničar: Adnan Hadžić, Semir Kerla, Asim Škaljić, Mladen Zeljković, Yani Urdinov, Sead Bučan, Nermin Jamak, Tomislav Tomić, Eldar Hasanović (26. Damir Sadiković), Eldin Adilović (77. Riad Bajić), Vernes Selimović (87. Armin Hodžić)