Real byl jediný gól od postupu, Mourinho může litovat mnoha neproměněných šancí
© skysports.com - Trenér José Mourinho
2
30.04. -
Real Madrid nedokázal vstřelit v první půli branku, skvělé vystoupení totiž předvedl hlavně gólman Weidenfeller. Poprvé se domácí radovali až v poslední desetiminutovce, kdy se trefil Higuaín, o chvíli později skóroval i Ramos. Závěrečný tlak už ale nebyl korunován třetí brankou, Dortmund tak postupuje do finále!
Real Madrid 2:0 (0:0) Borussia Dortmund
Branky: 83. Benzema, 87. Ramos
Sestavy:
Real Madrid: López - Essien, Varane, Ramos, Coentrao (57. Kaká) - Modrič, Alonso (67. Khedira) - Di María, Özil, Ronaldo - Higuaín (57. Benzema)
Borussia Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Hummels, Schmelzer - Gündogan, Bender (91. Santana) - Blaszczykowski, Götze (14. Grosskreutz), Reus - Lewandowski (87. Kehl)
Žluté karty: 26. Coentrao, 44. Higuaín - 43. Gündogan, 45. Bender
Ve čtvrté minutě přišla první velká příležitost Realu, Gonzálo Higuaín ale gólmana Weidenfellera nezaskočil. O necelých deset minut později se mohl popáté ve dvojutkání prosadit Robert Lewandowski, na druhé straně ve vyložené šanci zklamali Ronaldo a Özil.
První čtvrthodina přinesla hned čtyři ukázkové gólovky, ani jedna však nedošla naplnění. V presu byl tentokrát Real, hráči Borussie působili oproti domácímu utkání spíš zaskočeně. Hodně aktivní byl v úvodu zápasu zejména Cristiano Ronaldo, jeho střely ale létaly daleko mimo výseč.
I přes počáteční mohutný nápor Realu branka nepadla a hra se v průběhu první půle hodně uklidnila. To samozřejmě vůbec nehrálo do karet hlavně svěřencům Josého Mourinha, ti totiž museli vyhrát poněkud vyšším rozdílem, pokud chtěli byť jen pomýšlet na postup.
Ve 40. minutě se znovu zaskvěl gólman Weidenfeller, který zabránil Ronaldově gólové hlavičce. Hráči Realu Madrid v posledních minutách první půle zřejmě překonali rekord v počtu ofsajdů. Obrana Borussie pracovala opravdu skvěle. Po prvních 45 minutách se proto oba celky rozešly do kabin smírně, branka v první půli nepadla.
Začátek druhé půle přinesl velmi zajímavou příležitost pro Roberta Lewandowského, jeho bomba ale orazítkovala jen břevno Lópezovy branky.
Po hodině hry se mohl radovat Gündogan, tentokrát ale úžasně zasáhl Diego López, který byl pro dortmundského záložníka poslední překážkou.
67. minuta a pohledná kombinace Realu na hranici dortmundského vápna. Di Mariův oblouček letěl sáh od levé tyčky Weidenfellerovy branky.
Čtvrt hodiny před koncem promarnil Robert Lewandowski další příležitost, když pálil z hranice pokutového území do rozevřené obrany, trefil ale jen jednoho z hráčů Bílého baletu.
Real se mohl radovat z branky až v 83. minutě, kdy se prosadil po rychlé akci Cristiana Ronalda Karim Benzema. Domácí se nachomýtli k obrovskému tlaku, o čtyři minuty později napřáhl z hranice pokutového území Sergio Ramos a vstřelil kontaktní gól!
Mohutný závěrečný nápor už ale branku nepřinesl, Real nedokázal zužitkovat ani pětiminutové nastavení. Do finále tak postupuje Borussia Dortmund!
Marek Kos / fotbalportal.cz
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
- Panathinaikos – Plzeň: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale kurzy 2026: Průvodce
-
Alžírsko na mistrovství světa:...
Mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku se nezadržitelně blíží. Představitelé pořadatelských zemí i FIFA slibují... -
Manchester United dotahuje příchod...
Manchester United se dohodl s Atalanta na přestupu brazilského záložníka Edersona, který má stát 35 milionů liber.... -
MS 2026: Zlatá kopačka – kdo se...
Zlatá kopačka pro nejlepšího střelce MS patří k nejsledovanějším individuálním oceněním turnaje. Historie ale ukazuje,... -
Crystal Palace našlo nového...
Nahradit Olivera Glasnera na lavičce Crystal Palace je možná těžší úkol, než se na první pohled může zdát. Rakouský... -
PSG opět loví v Rusku. Na spadnutí...
Ruská liga je všem ostatním evropským soutěžím kvůli probíhající válce zapovězená. A je prakticky jen jeden klub, který... -
Pokud obhájíme titul mistra světa,...
Emiliano Martínez je argentinským národním hrdinou. Po opravdu dlouhých letech Argentina získala do branky skutečnou superstar.... -
Obrat Manchesteru United v případu...
Manchester United je údajně připraven změnit svůj postoj k situaci Marcuse Rashforda po jeho ročním hostování v Barceloně....
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


