Zpět na » Liga mistrů » Milán si odnesl nejvíce

Liga mistrů - Milán si odnesl nejvíce

0

Líbilo se

10.07. - Evropská fotbalová federace UEFA odhalila, kdo a kolik si v uplynulém ročníku Ligy mistrů, jejímž vítězem se stal italský velkoklub AC Milan, vydělal nejvyšší částku peněz. Zpráva také informuje o druhé nejprestižnější evropské klubové soutěži, Poháru UEFA.

Právě samotný vítěz Ligy mistrů, AC Milan, je tím, kdo si vydělal nejvíce peněz. Na konto klubu ze San Sira přibilo přibližně 40 milionů eur. Jen za samotný finálový večer si Marek Jankulovski a spol. vydělali sedm milionů eur. Na druhém místě se i přes semifinálové vyřazení v soutěži umístila londýnská Chelsea, Abramovičův klub zbohatl o 34,66 milionu, až za pověstnými Blues skončil jejich velký rival a druhý finalista letošního ročníku UEFA Champions League, Liverpool. Na jeho účet putovalo 32,22 milionu eur.

UEFA uvedla, že do zisků nejsou započítány částky, které jednotlivé kluby inkasovaly z prodeje lístků na pohárová utkání.

O tom, že Pohár UEFA je oproti své bohatší sestře, Lize mistrů, velký chuďas svědčí zisk šampióna této soutěže. Ĺ panělská Sevilla obdržela „pouhých“ 6,25 milionu eur. O jeden milion méně pak inkasoval druhý finalista z Glasgow, Espanyol Barcelona.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články