Zpět na » Liga mistrů » Legia vyřazena z Intertota

Liga mistrů - Legia vyřazena z Intertota

0

Líbilo se

11.07. - Evropská fotbalová unie UEFA vyřadila polský celek Legia Warszawa z letošního ročníku letního poháru Intertoto. Trest je prodloužen i do příští sezóny. UEFA tak reagovala na řádění polských fanoušků při utkání Legie s litevským klubem FK Vėtra.

Kontrolní a disciplinární komise UEFA se dnes sešla, aby rozhodla o nevhodném chování polských fanoušků v již zmiňovaném litevsko-polském duelu. V tom vedli domácí po prvním poločase 2:0, o přestávce však polští příznivci začali odpalovat velké množství světlic a dělobuchů a doslova zdemolovali vnitřní část stadionu. Do celé situace se vložila i policie a na hřišti to v jednu chvíli vypadlo jako na bitevním poli. Výtržnosti trvali zhruba půl hodiny, poté se hlavní rozhodčí s delegátem UEFA rozhodli, že zápas předčasně ukončí.

Legia si vysloužila nejvyšší možný trest, který platí pro kvalifikaci na příští rok, může se však protáhnou na dalších pět sezon. Navíc dostal polský celek příkaz kontaktovat do deseti dnů litevský celek a poskytnout mu náhradu vzniklé škody. Odvetné utkání, naplánované na 8. července bylo kontumováno ve prospěch Vėtry, která si tak připsala výhru 3:0. Litevští hráči automaticky postoupili do třetího kola Intertoto Cupu, kde narazí na anglický Blackburn Rovers.

Ačkoliv zástupci Legie argumentovali tím, že v posledních třech letech udělal klub mnohé, aby omezil výtržnosti hooligens, nižšího trestu se nedočkali. UEFA sdělila, že se jedná o velmi častý jev, který provází polský klub při utkáních na celém kontinentu. Ve stanovisku komise UEFA se také píše: "Legia musí rychle a rozhodně reagovat, pokud se ještě v budoucnu chce objevit v jakékoliv soutěži UEFA. Velký postih, který si polský klub vysloužil, by měl být exemplární pro všechny další případy, UEFA nemůže v takovýchto případech připustit žádné prodlevy." Legia se proti verdiktu komise může do soboty odvolat.

/ uefa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články