Zpět na » Liga mistrů » Jedenáct vítězů Intertota do Poháru UEFA

Liga mistrů - Jedenáct vítězů Intertota do Poháru UEFA

0

Líbilo se

30.07. - Intertoto Cup zažívá druhou sezónu v novém formátu, ve kterém jsou na programu pouze tři kola, z nichž vzejde jedenáct nejúspěšnějších celků, které dále pokračují v Poháru UEFA, a to v jeho 2. předkole.

O víkendu byly dohrány odvety 3. kola, kterými se uzavřel letošní ročník letního poháru. Mezi postupujícími celky nechybí italská Sampdoria, anglický Blackburn Rovers, německý Hamburger SV, španělský zástupce Club Atlético de Madrid a klub ze země galského kohouta, RC Lens. Na startovní listině letošního ročníku Intertoto Cupu bylo padesát týmů, 28 z nich se střetlo v prvním kole už 23. června. Postupujících čtrnáct týmů doplnilo ve druhém kole dalších osm celků. Nejúspěšnější z nich se probojovaly do kola třetího, do kterého se zapojila i nejsilnější již zmiňovaná pětice zvučných klubů.

Druhé předkolo Poháru UEFA bude rozlosováno v pátek v sídle evropské fotbalové unie UEFA, ve švýcarském Nyonu. Předtím se však v úterý a ve čtvrtek uskuteční 37 odvetných zápasů předkola prvního. K postupujícím se připojí dalších 27 klubů, včetně vítězné jedenáctky celků z Intertota, a společně budou všichni bojovat o postup do prvního kola UEFA Cupu. Příkladem úspěšného celku, jež začal svou pouť pohárovou Evropou v letním Intertotu, je anglický Newcastle United, který v sezóně 2006/07 doputoval až mezi šestnáctku nejlepších celků Poháru UEFA.

2007 UEFA Intertoto Cup- vítězové
Aalborg BK (DEN) Blackburn Rovers FC (ENG)
Club Atlético de Madrid (ESP) FC Otelul Galati (ROU)
FC Tobol Kostanay (KAZ) Hamburger SV (GER)
Hammarby (SWE) RC Lens (FRA)
SK Rapid Wien (AUT) UD Leiria (POR)
UC Sampdoria (ITA)/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články