Odvolaný Petrouš: Jsem šťastný, že jsem se rozloučil výhrou
© slavia.cz - Trenér Michal Petrouš
0
03.10. - Tým fotbalistů Slavie Praha měl v neděli vzrušující den, po velkém boji zvítězil v utkání 9. kola Gambrinus ligy doma v Edenu nad Sigmou Olomouc 1:0 a dosáhl na podzim druhé výhry, vzápětí byl oficiálně informován o příchodu novéhoé trenéra Františka Straky a odchodu Michala Petrouše.
"Měl jsem velké obavy z toho, jak to mužstvo zvládne. V kabině to bylo hodně znát, nebyly výsledky, potřebovali jsme vyhrát, Sigma byla těžkým soupeřem. Navíc nám chybělo celkem sedm hráčů kvůli zraněním a karetním trestům. Poslední ztrátu jsme utrpěli dnes dopoledne, když se zranil stoper Cicman. Mluvilo se o tom, že odejdu, přijde Franta Straka. Ale tým se s tím popasoval výborně. Jsem na svoje mužstvo pyšný," prohlásil Michal Petrouš.
Řekl na adresu svého kádru mnoho povzbuzujících vět.
"Dali jsme se tou cestou, že příležitost dostávají mladí. Někteří z nich před několika měsíci nevěděli, co s nimi bude, dneska hrají ligu a lepší se zápas od zápasu. Utkání s Olomoucí se mi hodnotí velmi příjemně. Viděl jsem hráče po dlouhé době celý duel tvrdě odpracovat a odbojovat, Trubila dal krásný gól, mohli jsme ho i z brejku potvrdit. Výhry proti velmi konsolidovanému celku Olomouce, který hraje výborný fotbal, si velmi cením. A velmi si vážím toho, jak hráči k zápasu přistoupili," řekl trenér Slavie, jenž v tu dobu ještě neznal oficiální rozhodnutí vedení klubu.
Na otázku, jestli by se mu chtělo v práci s týmem pokračovat až do zimy, i když bude vědět, že bude vyměněn, Michal Petrouš odpověděl pozitivně: "Není moc příjemné o sobě číst, že jsem provizorním trenérem, ale kdyby mužstvo podávalo takové výkony jako dneska, tak bych se toho vůbec nebál. Děláme pokroky. Chtěl jsem se hlavně s áčkem rozloučit výhrou a jsem šťastný, že se to podařilo."
Proti Olomouci poprvé nastoupil od svého návratu z Řecka stoper Martin Latka. Bylo to nečekané.
"Martin se prostě zachoval jako frajer. Já jsem ho napsal na soupisku hlavně kvůli tomu, aby tým podporoval na lavičce, on je velký hecíř. Nechtěl jsem ho nasadit do utkání, protože ho má v péči kondiční trenér, dohání manko, ještě minulý týden mi říkal, že má z toho všeho dřevěné nohy. Ale když viděl, jak jsme na tom, tak sám přišel a řekl - trenére, já do toho půjdu. Moc si toho vážím. Jinak bych musel dát na post stopera Nitrianského. Martin to odehrál výborně," dodal Petrouš.
"Dneska jsme prospali první poločas, hlavně útočníci, hráli jsme málo odvážně, nevytvářeli jsme si psychickou převahu nad obranou. Bohužel jsme inkasovalï,,, gól. Ve druhém poločase už to bylo podle našich představ, měli jsme dost šancí, ale gólově jsme se neprosadili. Tady jsme mohli bodovat," zhodnotil střetnutí trenér Sigmy Olomouc Zdeněk Psotka.
Jeho mužstvo hrát uvolněněji, protože minulý týden odvolací a revizní komise Fotbalové asociace České republiky zrušila devítibodový odpočet z tabulky tohoto soutěžního ročníku. "Na náš výkon to nemělo vliv, atmosféra v kabině zůstala stejná. V Edenu jsme se prostě jenom neprosadili," dodal Psotka.
Kam dál?
- Straka už se stal trenérem Slavie, mluvčí kvůli němu skončil
- Souhrn 9. kola GL: Sparta vyhrála i na devátý pokus, Plzeň neporazila ani Baník a Slavia zdolala Olomouc
Michal Sitek / Mediafax
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Další posila do královského klubu:...
Real Madrid podle všeho vyhrál napínavý souboj o vytouženého křídelníka Yana Diomandeho z Lipska. Paris Saint-Germain totiž... -
Další velká přestupová válka:...
Barcelona a Ferran Torres uvízli na mrtvém bodě. Katalánský klub navenek hlásá spokojenost a touhu hráče udržet, avšak v... -
Skandál na nejvyšších místech:...
Na veřejnost unikl tajný dopis od prezidenta organizace FIFA Gianniho Infantina adresovaný argentinské fotbalové asociaci. Tento... -
Překvapivá výměna na obzoru:...
Manchester United je připraven využít Marcuse Rashforda ve snaze získat vysněnou posilu do zálohy. Rashford strávil uplynulou... -
Co se stalo s De Ligtem? Návrat...
Nové informace o zranění zad Matthijse de Ligta nepřináší pro Manchester United před startem nového ročníku vůbec dobré... -
Debut snů má hořkou pachuť. Posila...
Liverpool odstartoval letní přípravu triumfem v poměru 4:2 nad Sunderlandem v americkém Nashvillu. Hráč, který obrovsky zaujal,... -
Chelsea po podpisu Lacroixe chystá...
Chelsea se momentálně pečlivě připravuje na zbrusu novou éru pod vedením svého nového trenéra, kterým se stal Xabi Alonso....
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


