Zpět na » Liga mistrů » Slavia postoupila do 3. předkola Ligy mistrů

Liga mistrů - Slavia postoupila do 3. předkola Ligy mistrů

0

Líbilo se

09.08. - Napínavý fotbalový večer skončil nakonec šťastněji pro domácí celek Slavie. Ta až na pokutové kopy vyřadila slovenskou Žilinu a raduje se z postupu do 3. předkola nejprestižnější evropské klubové soutěže zvané Liga mistrů, kde se utká s holandským Ajaxem. Přinášíme Vám ohlasy z pozápasové tiskové konference.

Dramatický duel sledovalo na pražském Strahově přes 11 tisíc diváků, kteří viděli vcelku vyrovnané utkání, ve kterém si více brankových příležitostí vytvořili sešívaní. Nejaktivnějším domácím borcem byl, stejně jako v úvodním duelu na Slovensku, kapitán Pražanů Stanislav Vlček. V dresu Žiliny se několikrát před Vaniakem ocitl v dobré příležitosti Breška a v druhé půli mu zdatně sekundoval střídající Ĺ tyvar.

Nastavení přineslo dle očekávaní opatrný fotbal. Ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat vážnou chybu, která by rozhodla celý dvojzápas. I přesto byli vpředu aktivnější především Slávisté, avšak i Žilina několikrát zahrozila v šestnáctce Slavie.

Hodnocení trenéra Vrby: "Nejprve bych chtěl ohodnotit celou kvalifikaci Ligy mistrů. V domácím prostředí jsme byli lepší a mohli jsme vyhrát, dnes byla naopak Slavia lepší a mohla vyhrát ona. Ten výsledek po čistých dvou utkáních byl asi spravedlivý, jelikož průběh obou duelů byl na stejné úrovni. Nakonec vše rozhodli penalty, ve kterých rozhoduje štěstí a také to, kdo má pevnější nervy. Slavia ty pevnější nervy měla a také zaslouženě postoupila."

Hodnocení trenéra Jarolíma: "My jsme si přivezli takový ošemetný výsledek 0:0 a bylo nám jasné, že když budeme chtít postoupit, tak nám nezbývá nic jiného než vyhrát, ale nechtěli jsme to nechat dojít až takhle daleko. Chtěli jsme to utkání rozhodnout v průběhu devadesáti minut. Myslím si, že jsme na to měli dostatek šanci, ale ani z jedné z nich se nám nepodařilo skórovat. Proto utkání dospělo až takhle daleko. Při penaltách je to hodně o psychice a já věřím tomu, že k tomu našemu postupu přispěli velkou měrou naši fanoušci, kteří byli výborní už v průběhu celého utkání."

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články