Zpět na » Liga mistrů » Preview Slavia Praha - MŠK Žilina

Preview Slavia Praha - MŠK Žilina

0

Líbilo se

08.08. - Ve středu večer se pražská Slavia utká se slovenskou Žilinou o postup do 3. předkola Ligy mistrů. Na šťastnějšího z této dvojice bude čekat slavný nizozemský Ajax. Ăšvodní duel mezi oběma celky skončil bezbrankovou remízou. Zápas začíná ve 20:45 na stadionu Evžena Rošického. FotbalPortal Vám utkání zprostředkuje formou ONLINE PŘENOSU!

Zápas na Slovensku vyšel před týdnem lépe Žilině. Domácí měli celý průběh zápasu ve svých rukou a několikrát před brankou Vaniaka pořádně zahrozili. Minimálně tři gólové příležitosti měl ale i kapitán sešívaných. Slávisté se pak o výsledek strachovali ještě v závěru utkání, kdy dostal červenou kartu stoper Aračič a žilinský tlak neustále gradoval.

V odvetě jsou tedy šance vyrovnané. Slavia už může počítat s obráncem Ĺ vecem a nastoupit bude moci také Ĺ micer. Trenér Jarolím ale opět nemůže počítat se zraněnými Hubáčkem, Latkou, Ĺ ventem a Costou. Do hry nemůže zasáhnout ani dvojice nováčků v červenobílém dresu, Tijani Belaid a Milan Ivana, kteří nejsou na soupisce pro Ligy mistrů.

„Respektujeme sílu soupeře, kterou ukázal v prvním zápase, ale chceme vyhrát a postoupit. Je škoda, že jsme v Žilině nedali gól. To je pro nás trochu nevýhoda. Protože jakmile dostaneme branku, tak musíme dát minimálně dvě,“ řekl trenér Slavie, Karel Jarolím. „Vladimír Ĺ micer je na tom lépe, myslím si, že bude připravený nastoupit, ostatní zranění to velmi pravděpodobně nestihnou, ale po odpykání trestu za vyloučení v minulém zápase se vrací Michal Ĺ vec,“ dodal kouč sešívaných ke stavu svého kádru.

Trenér Žiliny, Pavel Vrba, přivezl do Prahy zatím neporažené mužstvo, které úspěšně prochází letošním ročníkem nejvyšší slovenské soutěže. Do utkání na Strahově již bude moci nastoupit obránce Benjamín Vomáčka, který si odpykal karetní trest. „Slavia už poznala naši sílu, přijeli jsme ji do Prahy znovu potrápit. Naším cílem je pozvat ke změření sil Ajax Amsterdam,“ řekl sebevědomě Vrba. „Minulou sezonu jsme neprohráli přes dvacet zápasů, teď jich máme sotva deset, takže jich nás ještě dost čeká. Doufám, že Slavie je soupeřem, který nám tu sérii nepokazí,“ dodal trenér slovenského celku.

Zápas začíná ve 20:45 a nebude k vidění na televizních obrazovkách. Utkání však můžete sledovat ONLINE na našem portálu.

/ slavia.cz, FotbalPortal.cz

Nejnovější články