Zpět na » Liga mistrů » Benítez je s Toulouse spokojený

Benítez je s Toulouse spokojený

0

Líbilo se

05.08. - Ĺ panělský kouč ve službách anglického Liverpoolu, Rafael Benítez, uvedl, že se mu po pátečním losování 3. předkola Ligy mistrů tak trochu ulevilo. V letošním ročníku přisoudil los loňskému finalistovi nejprestižnější evropské klubové soutěže francouzský tým FC Toulouse, který zažívá premiéru mezi nejlepšími kluby Evropy.

Benitez přiznal, že v žádném případě nechtěl narazit na jakýkoliv tým z východu Evropy. Hlavním důvodem byla podle trenéra mužstva z Anfield Road zdlouhavá a namáhavá cesta za těmito duely. Francouzský celek, který se s Reds střetne, si pod vedením trenéra Eliho Baupa nakonec zabezpečil v dramatickém finiši loňského ročníku francouzské nejvyšší fotbalové soutěže Ligue 1 třetí příčku, která mu zajistila premiérovou vstupenku do klubu milionářů. Toulouse je však zatím jen před branami Ligy mistrů, k tomu, aby se Francouzi mezi elitu opravdu dostali, musí porazit ve dvou utkáních anglický Liverpool.

„S losem jsem spokojený, a to ze dvou důvodů. Zaprvé mám radost z toho, že nemusíme cestovat do bývalého Sovětského svazu, a zadruhé se mi velmi zamlouvá, že odvetu odehrajeme před domácím publikem na našem stadionu,“ řekl Benítez.

Ĺ paněl vysvětlil i důvod jeho nechuti k cestování. „Po nejrůznějších předsezónních turné a přípravných kempech v Hongkongu, Ĺ výcarsku a Holandsku už máme cestování plné zuby. Toulouse je sice nedaleko, takže se vyhneme nějakému dobrodružnému výletu, avšak nepodceňujeme sílu tohoto soupeře. Je to kvalitní mužstvo s několika dobrými hráči. Francouzská liga si dlouhodobě udržuje vysoký standard a nebude to tedy lehký dvojzápas. Co nejdříve začneme shánět informace o našem soupeři. Už teď ale mám nějaké povědomí o jejich hře, budu ale muset ještě zapracovat na dokonalejším prozkoumání jejich herního systému,“ dodal úspěšný trenér Liverpoolu.

/ liverpoolfc.tv, FotbalPortal.cz

Nejnovější články